Szukaj
Szukaj

Ile kosztuje wizyta u fizjoterapeuty?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Ile kosztuje wizyta u fizjoterapeuty to jedno z częściej zadawanych pytań przez zapisaniem się do wybranego specjalisty. Nie bez powodu, ponieważ zakres cen znacznie różni się w zależności od lokalizacji placówki czy gabinetu, renomy oraz doświadczenia fizjoterapeuty. Znaczenie ma również fakt, czy pacjent poszukuje osoby specjalizującej się w konkretnej dziedzinie medycyny oraz czy chce korzystać ze świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Jak wygląda to w praktyce?

Ile kosztuje wizyta u fizjoterapeuty

Fizjoterapia na NFZ

Korzystanie z usług fizjoterapeuty możliwe jest w ramach NFZ. Należy otrzymać skierowanie od lekarza z dowolnej placówki współpracującej z Narodowym Funduszem Zdrowia, a następnie wraz ze skierowaniem udać się do wybranej placówki świadczącej usługi fizjoterapii w ramach NFZ. Pacjent dokonuje wyboru terminów wizyt i oczekuje na nie. Wówczas wizyty fizjoterapeutyczne będą odbywać się za darmo, mają jednak kilka wad. Przede wszystkim problemem są zbyt długie kolejki, a więc i czas oczekiwania. Nierzadko pacjenci potrzebują pomocy fizjoterapeuty natychmiast, więc kilkumiesięczne czekanie nie wchodzi w rachubę. Podejmują więc decyzję o szukaniu fizjoterapeuty na własną rękę, prywatnie.

Niestety, spora część usług świadczonych w ramach NFZ opiera się głównie na fizykoterapii i masażach, co nie daje oczekiwanych rezultatów. Fizjoterapeuci przyjmujący prywatnie całkowicie inaczej dobierają zakres zabiegów, przede wszystkim indywidualnie do aktualnego stanu pacjenta. Angażują się w proces usprawniania, proponując odpowiednie metody m.in. terapii manualnej w zależności od stanu funkcjonalnego. Chory objęty jest więc kompleksową opieką.

Zobacz również: Ile trwa wizyta u fizjoterapeuty?

Ile kosztuje wizyta u fizjoterapeuty?

Koszt jednej wizyty u fizjoterapeuty zależy od wielu czynników. Specjaliści, np. fizjoterapeuta uroginekologiczny, fizjoterapeuta dziecięcy czy fizjoterapeuta specjalizujący się w ortopedii po licznych kursach, wezmą więcej pieniędzy. W dużych miastach jest to koszt rzędu 130-200 zł. W mniejszych miejscowościach i na wsiach jedna wizyta może kosztować 100-120 zł. Fizjoterapeuci nie posiadający specjalizacji się w konkretnej dziedzinie biorą zazwyczaj 100-150 zł za wizytę w dużych miastach i 60-100 zł za wizytę w małych miastach czy na wsiach.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Nierzadko zauważa się sytuacje, gdy pierwsza wizyta jest 10-30 zł droższa, jako że obejmuje szczegółową diagnostykę problemu i dokładnie uzupełnienie dokumentacji medycznej. Kolejne są już jednak tańsze. Normą są również promocje na wizyty z okazji dnia kobiet czy na mikołajki. W rzeczywistości cena jednej wizyty u fizjoterapeuty zależy wyłącznie od danego specjalisty.

W jaki sposób zaoszczędzić na wizycie?

Jeśli pacjent potrzebuje wielu wizyt, dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wykupienie pakietu wizyt. Zwykle obejmuje on 5-10 spotkań z fizjoterapeutą, a ostateczna kwota zakupu takiego pakietu jest tańsza niż zliczenie osobnych kosztów tylu wizyt. Jeśli na stronie internetowej wybranego gabinetu fizjoterapii nie ma informacji o pakiecie wizyt, zawsze warto zapytać o niego w recepcji lub bezpośrednio.

Zobacz również: Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty?

Vouchery

Nierzadko zdarza się, że bliska nam osoba potrzebuje pomocy fizjoterapeuty, lecz z różnych względów nie chce lub nie może w nie zainwestować. Wówczas bardzo dobrym pomysłem jest kupienie vouchera na jedną lub kilka wizyt. Osoba kupująca opłaca go, natomiast obdarowany pacjent musi jedynie umówić dogodny dla niego termin i wstawić się do danego specjalisty. Nie ponosi żadnych kosztów wizyt. Obecnie większość renomowanych i sprawdzonych gabinetów fizjoterapeutycznych oferuje możliwość wykupienia voucherów czy bonów podarunkowych.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *