Fotodepilacja Wrocław

Komórki macierzyste i ich zastosowanie w medycynie estetycznej to krok milowy w terapiach przeciwstarzeniowych, przywracających zdrowie, urodę i młodość.

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Skąd biorą się komórki macierzyste?

Komórki macierzyste można podzielić na embrionalne, płodowe i somatyczne (czyli dorosłe). Te pierwsze, czyli embrionalne, występują we wczesnym stadium rozwoju embrionalnego i są najbardziej pierwotnymi komórkami, które mogą się różnicować w dowolną tkankę. Drugie, czyli płodowe, dzięki którym kształtują się poszczególne tkanki i narządy płodu, można pobierać także z krwi pępowinowej. Trzecie, czyli somatyczne występują u osób dorosłych. I to właśnie te trzecie są wykorzystywane w medycynie estetycznej.

Komórki macierzyste u osób dorosłych stanowią około 8% wszystkich komórek ludzkich w człowieku. Komórki te występują głównie w szpiku kostnym, krwi obwodowej i tłuszczu. Liczba komórek macierzystych jest uzależniona od wieku, trybu, sposobu odżywiania oraz aktywności fizycznej. Im człowiek jest młodszy, lepiej wysportowany i bardziej zrelaksowany, tym więcej ma komórek macierzystych.
Komórki macierzyste dorosłe są niemal w całości wypełnione jądrem, będącym nośnikiem materiału genetycznego.

Od „zwykłych” komórek różnią się tym, że są bardzo plastyczne, czyli mają zdolność wielokrotnego podziału i umiejętności różnicowania się komórek innej tkanki. Rewolucyjność terapii komórkami macierzystymi wynika z tego, że potrafią one rozpoznawać środowisko, w które zostały podane i problemy, które wymagają regeneracji. Komórki takie wydzielają też różne substancje – cytokininy, które są odpowiedzialne za powstawanie naczyń krwionośnych, leczenie stanów zapalnych, regenerację tkanek.

Do czego można wykorzystać komórki macierzyste?

Komórki macierzyste można wykorzystywać do przywracania urody jak również zdrowia. Są niezwykle skuteczne w leczeniu zwyrodnień stawów (ponieważ regenerują powierzchnie stawowe i leczą stany zapalne). Bardzo dobre i zaskakujące wyniki uzyskujemy przy leczeniu blizn – poprzez stymulację uszkodzonych komórek i własne podziały unaczyniają bliznę, a następnie powodują proces jej oczyszczania i rozpuszczania.

Sklep Spirulina

Terapie komórkami macierzystymi są także jednymi z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem (zwłaszcza u mężczyzn). Dzięki nim dochodzi do odbudowy naczyń krwionośnych, poprawia się odżywienie oraz dotlenienie mieszków włosowych. Dodatkowym plusem jest likwidowanie stanów zapalnych w skórze, które są powodem odcięcia komórek włosowych od składników odżywczych. Dochodzi do odmłodzenia skóry głowy i jej przydatków. Terapia jest najbardziej polecana pacjentom z zaawansowanym procesem łysienia (ale jeszcze nie całkiem łysym).

Komórki macierzyste są realną metodą odmładzania, w pełni naturalną i bez przerysowanych rezultatów. Przynoszą efekt odmłodzenia o kilkanaście lat, ponieważ działają kompleksowo i inteligentnie na komórki skóry i tkanki podskórne, które same rozpoczynają intensywny proces regeneracji. Wygładzają zmarszczki, odbudowują policzki, znacznie poprawiają jakość skóry. Można je podawać w powieki, w usta (przywracają czerwień i objętość warg), a także w zmarszczki palacza nad górną wargą. Stosuje się je zarówno na twarz jak i na całe ciało.

Jak wygląda zabieg

Podczas zabiegu komórki pobierane są z krwi pacjenta za pomocą bardzo zaawansowanej i sterylnej technologii. Zabieg w ramach terapii komórkami macierzystymi trwa kilka godzin. W pierwszym etapie aparatura wyłapuje z krwi pacjenta komórki macierzyste, potem są one separowane, a następnie podawane igłą lub kaniulą w chory lub wymagający odmłodzenia obszar. Wielką zaleta komórek macierzystych jest to, że zabieg wykonujemy raz, a nie w jakimś cyklu zabiegowym.

Efekty po terapii komórkami macierzystymi

Efekty terapii pojawiają się stopniowo, co daje niesamowity rezultat szczególnie przy terapiach odmładzających, gdy widać jak z miesiąca na miesiąc pacjent młodnieje.

Efekty zabiegu komórkami macierzystymi:

  • odmładzanie twarzy
  • odmładzanie szyi i dekoltu
  • zabiegi przeciwstarzeniowe na ciało
  • leczenie łysienia
  • leczenie blizn
  • leczenie zerwanych ścięgien i więzadeł
  • leczenie urazów stawów
  • leczenie procesów zwyrodnieniowych stawów
Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław