Szukaj
Szukaj

Rozrusznik serca a zabiegi fizykoterapeutyczne

Spis treści

Pytanie


Witam,
dostałam od ortopedy skierowanie na zabiegi fizykoterapeutyczne (prądy i laser). Czy mogę z nich korzystać kiedy mam wszczepiony rozrusznik serca?

Martyna

 

Odpowiedź


Pani Martyno,
jeżeli ma Pani wszczepiony rozrusznik serca, ważne jest, aby przed rozpoczęciem zabiegów fizykoterapeutycznych, szczególnie takich jak prądy i laser skonsultować się ponownie z prowadzącym lekarzem ortopedą. Tego rodzaju zabiegi są wykonywane przez fizjoterapeutę, który przed rozpoczęciem procedur powinien poinformować o przeciwwskazaniach jakie zostały określone, a także powinien przeprowadzić wywiad medyczny w celu upewnienia się czy zostały one odpowiednio i indywidualnie dobrane do Pani przypadku.

Rozrusznik serca to urządzenie elektryczne, które ma na celu pomóc w regulowaniu rytmu serca. Prąd elektryczny i energia laserowa mogą wpływać na działanie rozrusznika serca. Szczególnie zabiegi z wykorzystaniem prądu mogą doprowadzić do nierównomiernej pracy lub nawet zatrzymania rozrusznika. Dlatego ważne jest, aby lekarz ortopeda jeszcze raz przeprowadził z Panią wywiad i ocenił zgodność tych procedur rehabilitacyjnych z obecnością rozrusznika serca, a także wybrał te, które będą bezpieczne i odpowiednie w Pani przypadku.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *