Przewlekłe zerwanie ACL – czy kinesiotaping pomoże?

//Przewlekłe zerwanie ACL – czy kinesiotaping pomoże?
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
mam przewlekłe zerwanie ACL w prawym kolanie. Stało się to lata temu i nikt nie zdiagnozował poprawnie :( Teraz trochę wracam do sportu amatorskiego (rower, bieganie). Podczas, a raczej po bieganiu doskwierają mi bóle w dole podkolanowym (jakby przyczep mięśnia brzuchatego łydki), które zwykle po 2-3 dniach mijają. Ortopeda twierdzi, że to wina wysuwania się szuflady, która narusza to i tamto. Czy stosując kinesiotaping można zminimalizować ten efekt? Z góry dziękuję za pomoc.

Marcin

Odpowiedź

Panie Marcinie,
kinesiotaping może jedynie w delikatny sposób zmniejszyć objawy. Niestety nie zmniejszy dolegliwości w tego rodzaju przypadku, może wyłącznie zabezpieczyć Pana przed postępowaniem urazu. Ważne w tym przypadku jest podejście kompleksowe do problemu. Na początek należałoby odwiedzić wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który dokładnie Pana zbada przeprowadzając odpowiednie testy funkcjonalne i zaproponuje indywidualnie dobrane ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie, a jednocześnie nie będą powodowały pogłębiania się urazu w stawie kolanowym. Dodatkowo odpowiednio przeprowadzona fizjoterapia da dużo lepsze efekty niż sam kinesiotaping, który jest wyłącznie jej dopełnieniem i ma za zadanie podtrzymać efekty terapii.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii
Autor: |2018-03-10T14:05:45+00:0020 Grudzień, 2017|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki