Szukaj
Szukaj

Problem z plecami

Spis treści

Pytanie


Witam,
potrzebuje odpowiedzi. Mam problemy z plecami, a dokładnie odcinek lędźwiowy. Byłem u fizjoterapeuty, który wykrył u mnie, że mam wypadnięty dysk i miednicę. Zrobił mi manipulacje i nastawił, ból pleców odszedł 😉 Ale po miesiącu czuje, że coś tam jest. To nie jest ból, ale jak coś tam by naciskało, jest taki mały dyskomfort.
Moje pytanie jak z tego wyjść?

Łukasz

 

Odpowiedź


Panie Łukaszu,
jeżeli ma Pan wrażenie, że coś jest nie tak i w dalszym ciągu występują niepokojące objawy, zalecam ponownie skonsultować się z wykwalifikowanym fizjoterapeutą (specjalizującym się w terapii manualnej i terapeutycznym treningu medycznym) lub lekarzem specjalistą w dziedzinie ortopedii lub neurologii. Będą oni mogli dokładnie Pana przebadać, zebrać niezbędny wywiad i przeprowadzić indywidualnie dobrane do Pana dolegliwości testy funkcjonalne. Opowie im Pan m.in. o swoich odczuciach i przebiegu poprzedniej terapii. Możliwe, że konieczne będą dalsze badania m.in. rezonans magnetyczny (MRI), aby dokładniej określić stan kręgosłupa i krążków międzykręgowych, ponieważ jak poprzednio został Pan błędnie poinformowany, dyski nie wypadają. Może wytworzyć się przepuklina, może dojść do zablokowania na pewnych poziomach w stawach i wiele innych. Jednak dokładnie można to określić po przeprowadzeniu szczegółowego badania diagnostycznego, a następnie przeciwdziałać problemowi, który może się nawarstwiać.

Ponadto, może Pan przeanalizować swoje codzienne nawyki, które mogą mieć wpływ na dolegliwości związane z plecami takie jak np. pozycje, w których Pan siedzi, postawa ciała, sposób podnoszenia ciężkich przedmiotów czy rodzaj wykonywanych ćwiczeń fizycznych. W przypadku problemów związanych z kręgosłupem bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną. Jednak nie należy przeciążać go zbyt za mocno. Dlatego wykwalifikowany fizjoterapeuta, znając Pana aktualny stan, będzie mógł dobrać indywidualnie ćwiczenia, które będą pomagały, a nie szkodziły.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *