Pieczenie i swędzenie nóg po obrzękach

//Pieczenie i swędzenie nóg po obrzękach
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
po nagłym pojawieniu się obrzęków nóg i zniknięciu po 2 dniach nie znika stałe, bardzo silne pieczenie i swędzenie. Ten stan trwa już około 6 miesięcy. W badaniu Dopplerowskim żył przepływ jest prawidłowy. Wcześniej ściągano kilkakrotnie płyn z cyst. Badania krwi wykluczyły przyczynę obrzęków jako nerki i reumatoidalne zapalenie stawów. Kardiolog wyklucza przyczynę od strony serca. Drenaż limfatyczny nie pomógł. 2 razy po 10 krioterapii też nie. Pozostaje w domyśle pęknięta cysta Bakera. Więc czy to jest przyczyna skutków tych obrzęków i w jaki sposób można upewnić się, że przyczyna kryję się w pęknięciu i jak zlikwidować te dolegliwości?

Z szacunkiem
Lucyna

Odpowiedź

Pani Lucyno,
przyczyną może być pęknięcie cyst. Jednak objawy pod tytułem swędzenie i pieczenie będą sugerowały pewnego rodzaju napięcie w obrębie obwodowego układu nerwowego. Można w tym celu zastosować specjalne techniki odreagowywania (uspokajania) układu nerwowego. Bardzo często takie napięcia generowane są po urazach, ale także po pojawieniu się silnych zmian w organizmie (mocny stan zapalny, różnego rodzaju obrzęki).

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki