Pytanie

Dzień dobry,
od około 2 miesięcy odczuwam tępy ból uda nad kolanem i przy stawie biodrowym. Z mojej nieprofesjonalnej analizy przypuszczam, że chodzi o mięsień prosty uda. Ból objawia się przy podnoszeniu ugiętej nogi. Maksymalnie mogę podnieść nogę do 90 stopni. Przy innych ruchach stawu biodrowego – do tyłu, do boku na zewnątrz i do boku wewnątrz nie odczuwam bólu.
Mam 33 lata, przed zamknięciem siłowni robiłam 2-3 średniointensywne treningi w tygodniu, od czasu zamknięcia praktykuję jogę 2-3 razy w tygodniu. Nie mam żadnych dolegliwości stawowych.
Proszę o poradę, co może się dziać z moim mięśniem. Czy mam kontynuować aktywność, czy raczej oszczędzać się do czasu, aż będę mogła pójść na wizytę do lekarza?

Z góry dziękuję
Izabela

Odpowiedź

Pani Izabelo,
tak jak Pani podejrzewa, objawy mogą wskazywać na mięsień prosty uda. W takim przypadku zalecałbym użyć tzw. rollera, aby zmniejszyć napięcie, a następnie wykonać umiarkowane ćwiczenia rozciągające, ze szczególnym uwzględnieniem przedniej grupy uda. Jeśli chodzi o jogę to nie ma przeciwwskazań do jej wykonywania. Ewentualnie proszę zrobić kilkudniową przerwę na ćwiczenia, które zalecam do momentu poprawy. Jeśli problem nie ustąpi, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wizyty u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław