Szukaj
Szukaj

Ból uda nad kolanem

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
od około 2 miesięcy odczuwam tępy ból uda nad kolanem i przy stawie biodrowym. Z mojej nieprofesjonalnej analizy przypuszczam, że chodzi o mięsień prosty uda. Ból objawia się przy podnoszeniu ugiętej nogi. Maksymalnie mogę podnieść nogę do 90 stopni. Przy innych ruchach stawu biodrowego (do tyłu, do boku na zewnątrz i do boku wewnątrz) nie odczuwam bólu.
Mam 33 lata, przed zamknięciem siłowni robiłam 2-3 średniointensywne treningi w tygodniu, od czasu zamknięcia praktykuję jogę 2-3 razy w tygodniu. Nie mam żadnych dolegliwości stawowych.
Proszę o poradę, co może się dziać z moim mięśniem. Czy mam kontynuować aktywność, czy raczej oszczędzać się do czasu, aż będę mogła pójść na wizytę do lekarza?

Z góry dziękuję
Izabela

 

Odpowiedź


Pani Izabelo,
tak jak Pani podejrzewa, objawy mogą wskazywać na mięsień prosty uda. W takim przypadku zalecałbym użyć tzw. roller do masażu, aby zmniejszyć napięcie, a następnie wykonać umiarkowane ćwiczenia rozciągające, ze szczególnym uwzględnieniem przedniej grupy mięśni uda. Jeśli chodzi o jogę to nie ma przeciwwskazań do jej wykonywania. Ewentualnie proszę zrobić kilkudniową przerwę i przeznaczyć ją na ćwiczenia, które zalecam do momentu poprawy. Jeśli problem nie ustąpi, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wizyty u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *