Ból nadgarstka od strony wewnętrznej

//Ból nadgarstka od strony wewnętrznej
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
przechodząc od razu do rzeczy, oszczędzając czas i dziękując za poświęcenie go na zapoznanie się z tematem. Od pewnego czasu zmagam się z problemem jakim jest ból nadgarstka od strony wewnętrznej (na wysokości haczyka kości haczykowatej i grochowatej – kanale Guyona), najprawdopodobniej na tle nerwowym. Ból pojawia się przy wykonaniu jednocześnie ruchu pronacji ramienia, zgięciu dołokciowym nadgarstka i przywiedzeniu/wyproście ramienia łapiąc za coś (np. pociągnięcie za sobą drzwi przesuwanych). Odczuwam charakterystyczne ukłucie. Macając / oglądając nadgarstek bolący dostrzegłem, że ewidentnie bardziej wystają w nim wyżej wymienione kości. Po próbie ich delikatnego przesunięcia ból znika, niestety na krótki okres czasu. Czy posiada Pan może doświadczenie z wstawieniem, manipulacją wyżej wymienionych kości.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Krzysztof

Odpowiedź

Panie Krzysztofie,
aby mieć pewność czy faktycznie problem leży w nieprawidłowym ustawieniu kości nadgarstka, zalecam na początek wykonać badanie obrazowe jakim jest RTG. Następnie jeśli problem się potwierdzi, umówić się do wykwalifikowanego terapeuty manualnego, który za pomocą technik manipulacji przywróci prawidłowe ustawienie kości. Nie można też wykluczyć, że przyczyną mogą być inne struktury, które będą potrzebowały przeprowadzenia odpowiednich technik terapii, nie tylko manipulacji. Aby postawić prawidłową diagnozę musiałbym zbadać Pańskie stawy funkcjonalnie (plus najlepiej RTG) i wtedy mógłbym zastosować odpowiednie leczenie. Jeśli po badaniu okaże się, że potrzebna jest manipulacja to nie ma problemu, taką technikę zastosuje.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!