Szukaj
Szukaj

Masażer pistoletowy Recoverfun – opinie i recenzje

Spis treści

Masażer pistoletowy zyskuje coraz większą popularność, nie bez powodu. W końcu w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba osób z bólami mięśniowymi, do czego przyczynia się styl życia, przebyte urazy czy nadmierna aktywność fizyczna. Poszukujemy więc bezpiecznych i skutecznych rozwiązań, które wspomogą nas w głębokim rozluźnianiu się. Masażer pistoletowy to wszechstronne urządzenie, które można wykorzystywać zarówno w gabinecie fizjoterapeutycznym, jak i w warunkach domowych. Dobrymi opiniami cieszy się masażer marki Recoverfun i to właśnie jego przybliżymy w poniższym artykule.

Masażer pistoletowy Recoverfun

Co zawiera opakowanie?

Masażer pistoletowy wysyłany jest w poręcznym, estetycznym i wygodnym futerale, zamykanym na zamek błyskawiczny. Wewnątrz futerału znajduje się jednak nie tylko sam masażer, ale również:

  • ładowarka;
  • 5 zmiennych głowic;
  • instrukcja obsługi z zasadami użytkowania w języku angielskim.

Masażer pistoletowy Recoverfun – parametry produktu

Masażer pistoletowy Recoverfun to urządzenie wytrzymałe, stabilnie wykonane i użyteczne. Największą zaletą jest możliwość wymiennych głowic, do wyboru:

  • super miękka – przeznaczona do masażu wszystkich partii ciała;
  • płaska – przeznaczona do masażu wszystkich partii ciała, działająca nieco bardziej powierzchownie od poprzedniej;
  • widełki – przeznaczona do masażu karku i kręgosłupa;
  • okrągła – przeznaczona do masażu obszernych grup mięśniowych;
  • w kształcie pocisku – przeznaczona do masażu punktów spustowych i małych grup mięśniowych.

Jednokrotne naładowanie urządzenia umożliwia użytkowanie go przez 3,5 godziny bez przerwy, dzięki czemu odstępy między kolejnymi ładowaniami nie muszą być częste. Masażer ma możliwość zmiany stopnia intensywności działania założonej głowicy. Do wyboru mamy 5 różnych stopni, przy czym uzyskujemy możliwość zagłębienia się w tkanki nawet na 13 mm. Szczególną uwagę należy zwrócić na wydajny akumulator, mający 2900 mAh.

Masażer pistoletowy Recoverfun

Produkt jest nieco ciężki, ponieważ waży 1,2 kg. Jest to jednak wciąż masa umożliwiająca sprawne użytkowanie masażera. Tym bardziej, że jego kształt i profil idealnie dopasowuje się do kształtu ręki. Moc urządzenia wynosi 100 W. Masażer pistoletowy jest bardzo prosty w obsłudze. Jego użytkowanie sprowadza się do włączenia urządzenia, a następnie przełączania trybów intensywności jednym guzikiem. Dlatego można z łatwością wykorzystywać go w domu.

Masażer pistoletowy Recoverfun – zastosowanie

Masażer pistoletowy jest w stanie skutecznie i przyjemnie rozbić bolesne, napięte grupy mięśniowe, w efekcie przynosząc duża ulgę dla całego organizmu. To bardzo dobra opcja dla osób spędzających wiele godzin w pozycji wymuszonej lub siedzącej (co jest bardzo popularne w dzisiejszych czasach). Mięśnie stają się spięte, krew gorzej krąży, w tkankach gromadzą się toksyny. Kilka lub kilkanaście minut z takim masażerem jest w stanie poprawić cyrkulację krwi, dzięki czemu mięśnie są zrelaksowane, rozluźnione, a ich sztywność szybko przemija. Są lepiej ukrwione i odżywione, co wpływa także na ogólne samopoczucie.

Masażer pistoletowy Recoverfun

W przypadku sportowców to idealna opcja na przyspieszenie regeneracji mięśni i zwiększenie skuteczności treningu. Obolałe, zbyt napięte grupy mięśniowe to powszechny problem osób, szczególnie trenujących zawodowo, przez wiele lat lub bardzo intensywnie. Prawidłowa kondycja mięśni zmniejsza ryzyko kontuzji i poprawia ich wydolność. Warto więc regularnie korzystać z masażera, aby ulubiona aktywność fizyczna nie kojarzyła się z bólem mięśni.

Masażer pistoletowy Recoverfun to również dobre rozwiązanie dla fizjoterapeutów. Do gabinetów często zgłaszają się pacjenci z bólami mięśniowymi, obecnością bolesnych punktów spustowych czy po wszelkich urazach. Za pomocą tego urządzenia możemy nie tylko rozluźnić wybrane partie ciała, które tego potrzebują, ale również przyspieszyć gojenie się tkanek (wskutek poprawy krążenia krwi i limfy oraz pobudzenia produkcji kolagenu). Masażer może więc urozmaicić terapię między innymi po złamaniach, skręceniach, przy różnego rodzaju zespołach bólowych, wadach postawy czy entezopatiach. Mając do wyboru aż 5 wymiennych głowic, terapię z użyciem masażera pistoletowego można personalizować.

Masażer pistoletowy Recoverfun

Masażer pistoletowy Recoverfun – opinia

Jakość wykonania
0%
Rozmiar masażera
0%
Do użytku domowego
0%
Do użytku profesjonalnego
0%
Masa
0%
Moc
0%
Ilość wymiennych wkładów
0%

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *