Szukaj

Kurs kinesiotapingu KT1/KT2 – Kinesio Polska – opinie i recenzja

Spis treści

Jednym z popularniejszych kursów w Polsce jest kurs z kinesiotapingu. Z tego względu, specjalnie dla naszych czytelników, sprawdziliśmy osobiście czy warto wybrać się na oryginalny kurs organizowany przez Kinesio Polska, który jest prowadzony przez certyfikowanego instruktora kinesiotapingu mgr Jacka Sasinowskiego, współpracującego z założycielem tej metody dr Kenzo Kase.

Kurs kinesiotapingu - opinie i recenzja

Przebieg kursu kinesiotaping KT1/KT2

Kurs kinesiotapingu trwa 2 dni, co daje łącznie 16 godzin szkoleniowych. Dwa moduły: podstawowy (KT1) i zaawansowany (KT2).

I dzień (KT1)

Pierwszy dzień kursu skupiony był w na wdrożeniu uczestników w metodę kinesiotapingu, co jest niezwykle ważne, aby zrozumieć ideę aplikacji. Uczestnicy kursu poznali:

  • historię kinesiotapingu;
  • właściwości poszczególnych taśm;
  • wpływ taśm na konkretne tkanki oraz struktury organizmu;
  • podstawowe zasady przyklejania taśm na skórę, aby aplikacja była trwała i skuteczna;
  • przeciwwskazania i środki ostrożności do stosowania kinesiotapingu;
  • sposoby na szybkie i bezbolesne zdejmowanie aplikacji.

Wyjaśniono dokładnie, jaki wpływ na tkanki mają różne wycięcia taśm (np. taśma w kształcie X czy Y). Pierwszy dzień kursu zawierał również elementy praktyczne – uczestnicy uczyli się nakładać taśmy i dobierać ich odpowiednie napięcie do potrzeb pacjenta. Na końcu dnia pierwszego wprowadzone zostały również praktyczne przykłady stosowania kinesiotapingu.

Kurs kinesiotapingu opinie i recenzja

II dzień (KT2)

W dniu drugim przeważała praktyka. Uczestnicy uczyli się dobierać aplikacje do określonych przypadków klinicznych, co poprzedzone było wykonywaniem odpowiednich testów funkcjonalnych. Przykładowo, aplikację odbarczającą nerw pośrodkowy w zespole cieśni nadgarstka poprzedzało wykonanie testu Phalena.

Zaprezentowane były najważniejsze przypadki kliniczne oraz różne, najkorzystniejsze dla pacjenta sposoby naklejenia aplikacji. Wyjaśniono także czym kierować się przy doborze i jaki rodzaj najklejenia taśm do kinesiotapingu wybrać mając odpowiednią jednostkę chorobowych.

Co gwarantuje organizator?

Organizator oryginalnego kursu kinesiotapingu Kinesio Polska gwarantuje przede wszystkim uzyskanie niezbędnej wiedzy z zakresu stosowania metody kinesiotapingu. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia mogą wykorzystywać taśmy w praktyce, ponieważ potrafią prawidłowo zdiagnozować problem pacjenta oraz odpowiednio nałożyć aplikację adekwatną do jego wieku i potrzeb.

Na kursie każdy uczestnik otrzymuje zestaw oryginalnych taśm do kinesiotapingu, którymi posługuje się w jego trakcie. Dodatkowo uczestnicy mają zagwarantowane:

  • dostęp do międzynarodowej bazy Kinesio na okres 2 miesięcy;
  • dożywotnią zniżkę na oryginalne produkty Kinesio;
  • zniżki na Ogólnopolską Konferencję Kinesiotapingu.

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują międzynarodowy certyfikat obowiązujący w ponad 78 krajach na całym świecie. Mogą również dalej kształcić się w tym kierunku na kolejnych, bardziej zaawansowanych poziomach kursu.

Skrypty

Każdy uczestnik otrzymał na wstępie skrypt (160 stron) zawierający wszystkie informacje prezentowane na kursie. Obok slajdów (ilość 383) ze zdjęciami, które są szczegółowo omawiane i z wyjaśnieniem nakładania aplikacji widnieje miejsce na własne notatki. Dzięki temu przy każdej aplikacji można zanotować własne spostrzeżenia czy dodatkowe informacje udzielane na kursie.

Kurs kinesiotapingu opinie i recenzja

Zalety kursu

Do głównych zalet kursu z kinesiotapingu organizowanego przez Kinesio Polska można zaliczyć:

  • duża dawka wiedzy przekazywany przez doświadczonego instruktora;
  • połączenie teorii z praktyką, co umożliwia skuteczne stosowanie aplikacji w pracy zawodowej;
  • akredytację Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Kinesio University z siedzibą w Stanach Zjednoczonych;
  • wsparcie instruktora, który szczegółowo odpowiada na zadawane pytania;
  • indywidualne podejście do każdego kursanta, nadzorowanie i korygowanie podczas naklejana taśm;
  • oferowanie pomocy przez prowadzącego po zakończeniu kursu.

Każdy dzień kursu obejmował czas na indywidualne pytania uczestników odnośnie stosowanej metody. Mogli oni rozwiać swoje wątpliwości, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i tym samym jeszcze bardziej pogłębić wiedzę.

Kurs kinesiotapingu – cena

990 zł

Opinia

Możliwość dalszego rozwoju w tej metodzie
0%
Międzynarodowy certyfikat
0%
Praktyka
0%
Teoria
0%
Indywidualne podejście
0%
Skrypt
0%
Umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy po zakończeniu kursu
0%
Cena
0%

Podsumowanie

Zdobycie wiedzy w zakresie kinesiotapingu na certyfikowanych, międzynarodowych szkoleniach gdzie uzyskuje się informacje o tym jak prawidłowo oklejać plastrami i jakie aplikacje używać przy danym schorzeniu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ważne jest, aby uzyskiwać informacje od sprawdzonych źródeł i organizatorów, którzy zajmują się tego typu działalnością latami, przez co mają doświadczenie w przekazywaniu wiedzy i sami czerpią ją bezpośrednio od twórcy metody, a także wspólnie ją rozwijają poprzez badania naukowe.

Kod rabatowy na kurs kinesiotapingu

Z tego względu, specjalnie dla naszych czytelników Portalu Fizjoterapeuty wynegocjowaliśmy 10% zniżki na kursy, szkolenia i konferencje z najnowocześniejszymi metodami w Kinesio® University prowadzone przez certyfikowanych instruktorów, którzy byli szkoleni przez samego dr Kenzo Kase – wynalazcę metody kinesiotapingu. W celu uzyskania zniżki podczas zapisów na stronie kinesio.com.pl/kursy wystarczy podać kod rabatowy: FIZJOTERAPEUTY

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiały znajdujące się na Portalu Fizjoterapeuty są chronione prawem autorskim. Zabrania się kopiowania w jakiejkolwiek formie bez uprzedniej zgody autora.