Szukaj
Szukaj

Smartwatche wspierające trening i regenerację

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Wyobraź sobie, że odtąd dokładnie wiesz, kiedy jesteś w najlepszej formie na ćwiczenia, jak dobre wyniki osiągasz, i ile czasu potrzebujesz na odpoczynek. Wszystkie te informacje zbierze dla ciebie smartwatch sportowy nastawiony na inteligentne wsparcie treningu i regeneracji. W ZEGAREK.NET możesz go wybierać z oferty wiodących na rynku marek Garmin i Polar. Sprawdź, jak może ci pomóc w osiąganiu celów na miarę możliwości.

Smartwatche wspierające trening i regenerację

Producenci smart zegarków wiedzą, że droga do zdrowia i wyników sportowych wiedzie przez uważną obserwację organizmu, efektywną regenerację oraz szacunek do własnych ograniczeń. Dlatego smartwatch sportowy mający na celu wsparcie treningu nie ogranicza się do pomiarów wyników aktywności. Na bieżąco mierzy też jakość snu, obciążenie i inne kluczowe dla kondycji czynniki. Dzięki temu ocenia twoje zasoby energii. A ty łatwiej odzyskujesz życiowy balans, świadomie dbając o zdrowie. Zobacz, jak te zadania realizują najlepsze na rynku modele: smartwatch Garmin i Polar.

Smartwatche wspierające trening i regenerację

Zegarek Polar

Zegarki Polar odzwierciedlają dążenie producenta do możliwie precyzyjnego pomiaru funkcji zdrowotnych. Wystarczy wspomnieć o bezkonkurencyjnej technologii OHR Precision Prime, która pozwala na dokładne monitorowanie tętna. Już sam ten wskaźnik wiele mówi o kondycji serca, wydolności i ogólnej kondycji. Twórcy na nim jednak nie poprzestali.

Dbaj o jakość snu

Jedną z najważniejszych funkcji w kontekście prawidłowej regeneracji jest Nightly Recharge. Ten zaawansowany monitor snu sprawdza automatycznie, w jakim stopniu organizm odzyskuje siły po wyzwaniach dnia poprzedniego. Bierze przy tym pod uwagę dwa czynniki:

 • jakość snu;
 • status AUN, który wskazuje, jak autonomiczny układ nerwowy (AUN) uspokaja się podczas wczesnych faz snu.

Zegarek Polar generuje wyniki przez porównanie danych z minionej nocy ze średnimi rezultatami ostatnich 28 dni. Odczytasz je bezpośrednio na wyświetlaczu lub w aplikacji Polar Flow. Śledź je każdego dnia, a łatwiej zmierzysz siły na zamiary przy planowaniu aktywności.

Sprawdź, jak intensywnie trenujesz

A gdy już zdecydujesz się na trening? Funkcja Training Load Pro™ zmierzy po jego zakończeniu obciążenie mięśni oraz układu krążenia. Dzięki temu na bieżąco sprawdzasz, ile wysiłku włożyłeś w ćwiczenia. Zyskujesz też ogląd, jak w perspektywie czasowej zmienia się twoja wytrzymałość na ćwiczenia fizyczne.

Jeśli regularnie biegasz, twoje zaangażowanie pomoże ci też ocenić wskaźnik mocy biegowej. Podczas tego treningu musisz wygenerować z siebie energię do przezwyciężenia grawitacji i tarcia. Smartwatch sportowy fińskiej marki na bieżąco przelicza ją na waty. Ty odczytujesz zaś tylko potwierdzone naukowo dane bez korzystania z dodatkowych czujników.

Nie trać energii

Zegarek Polar bierze też pod uwagę, że długotrwały wysiłek pozbawia energetycznych zapasów. A to wpływa na ostateczny rezultat treningu. Dlatego inteligentny asystent FuelWise™ podpowie ci, kiedy uzupełnić płyny i węglowodany. Dzięki temu utrzymasz swoją moc na tym samym poziomie przez całą sesję.

Zgraj się z oddechem

Jeżeli ćwiczysz regularnie, wiesz również, jak duże znaczenie ma koordynacja ruchów z oddechem. Ćwiczenia oddechowe Serene™ pomogą ci ją wypracować nawet przy intensywnym wysiłku i w stresującej sytuacji. Weź głęboki oddech, złap balans i płyń z lekkością przez codzienne wyzwania.

Smartwatche wspierające trening i regenerację

Smartwatch Garmin

Pomiar funkcji zdrowotnych również dla marki Garmin stanowi punkt wyjścia do sportowych osiągnięć. Amerykański producent duży nacisk kładzie też jednak na wsparcie treningu w postaci wskazówek ćwiczeń, gotowych planów i trybów sportowych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Sprawdź swoją kondycję

Smartwatch sportowy Garmin potrzebuje jedynie 2 minut, aby ocenić twoją kondycję danego dnia. W tym celu funkcja Health Snapshot bierze pod uwagę kluczowe wskaźniki zdrowia:

 • szybkość bicia serca i zmienność tętna — pomaga to w ocenie wydolności organizmu;
 • natlenienie krwi — pokazuje, jak dobrze ciało absorbuje tlen;
 • oddech i poziom stresu — wskazuje, jak bardzo organizm jest zrelaksowany.

Z każdego z tych czujników możesz również skorzystać osobno. Wystarczy uruchomić daną funkcję, a po chwili wynik wyświetli się na ekranie.

Ładuj baterie

Smartwatch Garmin pomoże ci ocenić formę danego dnia także poprzez monitor snu. Zaawansowany czujnik zbiera dane z pulsoksymetru, pulsometru, monitora stresu i oddychania. Następnie na tej podstawie oblicza długość faz snu i ocenia jego jakość. A gdy wyniki nie są zadowalające — podpowiada, jakie nawyki warto wdrożyć.

Jeśli natomiast chcesz wiedzieć, jak dużo masz dzisiaj energii, zajrzyj do monitora BODY BATTERY™. W przejrzysty sposób określa zasoby energetyczne. A ty wiesz, kiedy powinieneś odpocząć lub zaplanować trening.

Smartwatche wspierające trening i regenerację

Dbaj o zdrowie nawodnienie

By utrzymać odpowiedni poziom zdrowia i energii, niezbędne jest także odpowiednie nawadnianie. W codziennym zabieganiu może być ci trudno pamiętać o regularnym sięganiu po szklankę wody. Dlatego w takich sytuacjach z pomocą przychodzi monitor nawodnienia. Wystarczy, że ustawisz dzienne cele i zapiszesz wypijaną ilość płynów, a smartwatch sportowy będzie wysyłał ci przypomnienia.

Sprawdź wiek organizmu

Podejmując codzienną aktywność, warto mieć też świadomość, jak wpływa ona na wiek sprawnościowy. Smartwatch Garmin zestawia jej intensywność z tętnem spoczynkowym, BMI lub procentową zawartością tkanki tłuszczowej oraz wiekiem chronologicznym. Chcesz dowiedzieć się, czy twój organizm opiera się upływowi czasu? Po prostu uruchom funkcję i sprawdź wynik!

Trenuj efektywniej

Wyniki badań zdrowotnych są solidną podstawą do planowania ćwiczeń. Garmin nie zostawia cię z tym samego. Wraz z zegarkiem otrzymujesz wsparcie treningu, dzięki któremu będziesz ćwiczył bezpiecznie i efektywnie. Spójrz!

 • Wbudowane aplikacje sportowe rozpoznają 25 dyscyplin i wykonują pomiary kluczowych dla nich parametrów. Wybierasz dziś spacer, bieganie, jazdę na rowerze, pływanie w basenie, a może golf?
 • Zaawansowany trening siłowy wskazuje, które mięśnie zaangażowałeś do pracy i jak intensywnie ćwiczyłeś. Sprawdź, czy udało ci się pobić kolejny rekord!
 • Ćwiczenia HIIT umożliwiają realizację planu treningowego we własnym rytmie. Możesz ustawiać liczbę rund i okresy odpoczynku.
 • Minuty intensywnego wysiłku fizycznego pokazują, kiedy i podczas jakiego ćwiczenia, dałeś z siebie 100%.
 • Z kolei animowane wskazówki treningowe przedstawiają łatwe do powtórzenia ćwiczenia pilatesu, jogi, treningu siłowego czy HIIT. Korzystaj z wgranych animacji lub pobieraj kolejne z Garmin Connect i podążaj za podpowiedziami. A jeśli biegasz? Garmin Coach pomoże ci rozplanować wysiłek na różnych dystansach.
 • Czy wiesz, że możesz też tworzyć własne treningi? Wybieraj ze 160 dostępnych ćwiczeń, zestawiaj je ze sobą w aplikacji, pobieraj na zegarek i ćwicz na własnych zasadach.

Smartwatche wspierające trening i regenerację

Wsparcie treningu? Postaw na oryginalne smartwatche z autoryzowanego sklepu ZEGAREK.NET

Zainteresował cię smartwatch Garmin albo zegarek Polar? W ZEGAREK.NET znajdziesz najpopularniejsze kolekcje tych urządzeń, w tym popularny Garmin Fenix, Venu 2 Plus, Polar Pacer Pro, Vantage i inne. Wszystkie są w 100% oryginalne. Masz więc pewność, że wybierasz urządzenie, które zapewni ci niezawodne wsparcie treningu i regeneracji przez długi czas. Zapoznaj się z naszą ofertą i zacznij dbać o siebie w rytmie smart!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *