Szukaj
Szukaj

O czym pamiętać przed wyruszeniem na wycieczkę rowerową zimą?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Wycieczki rowerowe są bardzo popularną aktywnością sportową szczególnie wiosną, latem i jesienią. Biorąc jednak pod uwagę coraz cieplejsze zimy, zapaleni rowerzyści nie rozstają się ze swoim ulubionym sportem także zimą. Przed wyruszeniem w drogę zarówno tę krótszą, jak i nieco dłuższą zadbaj o swoje bezpieczeństwo i dobrze przygotuj się na sytuacje, które mogą się wydarzyć podczas przejażdżki. Zimą jest to szczególnie ważne. Bez względu na to, czy jesteś już zaawansowanym rowerzystą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z szosówką lub MTB, o tych kilku zasadach powinien pamiętać każdy, kto wybiera się na przejażdżkę zimą.

O czym pamiętać przed wyruszeniem na wycieczkę rowerową zimą?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Zimą warunki na drogach mogą być różne, ale na pewno będą one trudniejsze niż latem czy wiosną. Przede wszystkim musisz więc zadbać o swoje bezpieczeństwo. Kask na głowę i odpowiednio ciepły ubiór jest podstawą. Kaski rowerowe należy dopasować do rozmiaru głowy, ale także do terenu, w którym masz zamiar się poruszać. W lesie mogą przydać się nieco bardziej zabudowane modele podobne do motocyklowych. Przyda Ci się również kurtka przeciwwiatrowa i w razie opadów deszczu czy śniegu spodnie z membraną.

Ponadto dopasuj dobrze swoje opony do podłoża. Jeśli będziesz jeździł przede wszystkim po utwardzonych drogach i ulicach asfaltowych, cienkie opony szosówki sprawdzą się, gdy nie zalega na nich warstwa śniegu, a temperatura jest dodatnia. W przeciwnym razie znacznie bezpieczniejszym wyborem są nieco grubsze opony, które zapewnią Ci lepszą przyczepność do podłoża.

Koniecznie wyposaż swój rower w odpowiednie oświetlenie. Zimą dzień jest bardzo krótki, z kolei ciężkie warunki pogodowe wymuszają niejednokrotnie używanie oświetlenia także w dzień.

Jeśli planujesz przejażdżkę po górach czy leśnymi ścieżkami, rower MTB i opony z dużym bieżnikiem to podstawa. Dzięki temu bez problemu przejedziesz zarówno po błocie, jak i po śniegu. Na bardzo grubej warstwie śniegu najlepiej sprawdzą się tzw. fat bike z grubymi oponami.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Przed wyruszeniem w drogę koniecznie sprawdź swój rower. Wykonaj podstawowy serwis hamulców i przerzutek. Sprawdź, czy łańcuch jest dobrze nasmarowany. Przy deszczowej pogodzie i poruszaniu się po zabłoconych ścieżkach, smar znacznie szybciej traci swoje właściwości.

Akcesoria, które zawsze powinieneś mieć przy sobie

Podczas każdej przejażdżki mogą wydarzyć się nieprzewidziane sytuacje. Warto być na nie przygotowanym, aby nie utknąć w terenie podczas trudnych warunków pogodowych.

Koniecznie do sakwy lub plecaka zapakuj podstawowe akcesoria, których duży wybór znajdziesz tutaj: https://www.bricomarche.pl/hobby/rower/akcesoria-rowerowe. Przede wszystkim przyda Ci się zapasowa dętka do koła. W zimowych warunkach raczej nie będziesz mieć czasu i ochoty na naprawę swojej przebitej opony. Ponadto koniecznie zapakuj zestaw podstawowych narzędzi do roweru – klucze imbusowe i pompkę.

Przejażdżki rowerowe zimą również mogą przynieść wiele frajdy. Ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie się do nich. Przede wszystkim zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zabierz ze sobą kask, odpowiednie ubranie, oświetlenie i opony dopasowane do terenu, po którym masz zamiar się poruszać. Ponadto nie zapomnij o podstawowych akcesoriach rowerowych, które pozwolą Ci usunąć usterkę w rowerze.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *