Szukaj
Szukaj

Jak skutecznie odkamienić czajnik elektryczny? 4 sprawdzone sposoby

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Trudno o wygodniejszy sposób szybkiego zagotowania wody niż czajnik elektryczny. Wystarczy kilka chwil, by cieszyć się ulubioną kawą, naparem ziołowym albo kawą rozpuszczalną. Aby napoje odpowiednio smakowały, powinniśmy starannie przykładać się do odkamieniania czajnika. Dlaczego na grzałce i innych elementach tego urządzenia pojawia się osad? Wynika to z tego, że w wodzie, którą nalewamy z kranu, może zawierać różnego rodzaju minerały, na przykład węglan wapnia czy węglan magnezu. Wpływają one bezpośrednio na twardość wody, ale też przyczyniają się do powstawania nalotu na dnie czajnika. Dobra wiadomość jest taka, że da się z tym skutecznie walczyć! Jak? Podpowiadamy same sprawdzone sposoby!

Jak skutecznie odkamienić czajnik elektryczny? 4 sprawdzone sposoby

Jak odkamienić czajnik elektryczny – domowe sposoby

Ile osób, tyle preferowanych sposobów na poradzenie sobie z kamieniem w czajniku. Zanim sięgniemy po przeznaczone do tego środki, warto wspomnieć o domowych sposobach, które są z powodzeniem stosowane do pozbywania się osadu już od wielu lat.

Potrzebne będą produkty, które znajdziemy praktycznie w każdym domu, takie jak ocet, kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona. Co dalej z nimi zrobić?

Odkamienianie za pomocą sody oczyszczonej nie jest trudnym procesem. Do tego to chętnie wybierana metoda – głównie ze względu na szybkość działania! Wystarczy napełnić czajnik wodą i wsypać do niego trzy łyżki sody oczyszczonej. Następnie – odstawiamy czajnik na kilkanaście minut.

Odkamienianie za pomocą octu – to jedna z dość kontrowersyjnych metod. Chociaż chwalona jest za skuteczność, niektórzy kręcą na nią nosem, i to dosłownie, ze względu na mocny zapach octu. Należy rozcieńczyć ocet z wodą w proporcji 1:1, a następnie – zagotować płyn w czajniku i pozostawić wewnątrz urządzenia na godzinę. Ale to nie koniec – po wylaniu zawartości trzeba jeszcze kilka razy zagotować czystą wodę, by pozbyć się zapachu octu z czajnika. Ile razy dokładnie? To zależy od naszej wrażliwości na ten mocny aromat.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Odkamienianie za pomocą kwasku cytrynowego – sprawdzony sposób, który wymaga czasu. Zaczynamy od wsypania do wody w czajniku torebki kwasku cytrynowego. Następnie wodę gotujemy i pozostawiamy w czajniku na kilka dobrych godzin. Możemy też w tej metodzie zamienić kwasek cytrynowy na sok z cytryny – działa on dokładnie tak samo.

To domowe sposoby, które zadziwiają swoją skutecznością! Są jednak na rynku produkty, które dodatkowo ułatwiają pozbycie się osadu z czajnika.

Jak pozbyć się osadu z czajnika elektrycznego?

Po tym, jak przyjrzeliśmy się uważnie domowym sposobom na odkamienianie czajnika, czas na wsparcie z zewnątrz. Warto sięgnąć po specjalne preparaty, czyli odkamieniacze. To specjalne środki chemiczne, które pozwolą szybko pozbyć się osadu, a przy tym – nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu. Dlatego wiele osób chętnie sięgnie po rozwiązania tego typu.

O czym jeszcze pamiętać, jeśli zależy nam na łatwym odkamienianiu czajnika? Kupując nowy sprzęt, dobre wybierać czajnik z filtrem antywapienny, który łatwo wymienić. Dzięki temu nie musimy kupować nowego czajnika, lecz regularnie wymieniać filtry. To nie tylko rozwiązanie opłacalne pod względem finansowym, ale również – ekologiczne.

Czajniki elektryczne o różnej mocy w sklepie MediaMarkt to wiele modeli różniących się zakresem funkcjonalności. Warto wybrać spośród nich takie urządzenia, które będą sprawdzały się przez dłuższy czas. Informacje na temat zastosowanych filtrów łatwo znaleźć w specyfikacji technicznej poszczególnych czajników.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *