Fotodepilacja Wrocław

Gua Sha polega na rozcieraniu tkanek w jednym kierunku przy pomocy delikatnie zaostrzonego narzędzia z użyciem środka poślizgowego. Kiedyś wykorzystywano do tego takie narzędzia jak łyżka, moneta, kość oraz róg. Dzięki substancji poślizgowej w dobrze wykonanym zabiegu nie występują otarcia skóry, a jedynie wybroczyny i wybroczyny krwotoczne pod skórą.

Gua-Sha - zastosowanie i działanie

Gua sha – zastosowanie i działanie

Gua sha stosowany jest w stanach bólowych, problemach z ruchomością, migrenach, zwyrodnieniach, napięciach mięśniowych, bólach kręgosłupa. Poddanie terapii odpowiednich stref reflektorycznych może być pomocne w leczeniu problemów internistycznych, ginekologicznych i pulmonologicznych. Gua Sha ma ogromny wpływ na mikroperfuzję powierzchowną w obszarze gdzie zastosowano terapię do 400%. Natychmiastowo zmniejsza ból w miejscu działania i niekiedy w miejscach oddalonych. Mechanizm uśmierzania bólu poza bramką kontrolną Walla i Malzacka tłumaczy się również uwalnianiem tlenku azotu (NO) w mechanizmie zwiększonej perfuzji i rozszerzenia naczyń krwionośnych. Zatem terapia, która pomaga w wydzielaniu NO może przyczynić się do zmniejszenia bólu poprzez zwiększenie krążenia, redukcję podrażnienia nerwów i zmniejszenie reakcji zapalnej.

Stosowanie terapii Gua Sha może przynieść ulgę w odczuwaniu bólu i wiele innych korzyści. Niemniej trzeba przestrzegać żelaznych zasad dotyczących higieny pracy, odpowiedniej dezynfekcji, rękawiczek, odpowiedniego nanoszenia i usuwania środka poślizgowego, a także uwzględnić stan kliniczny pacjenta.

Sklep Spirulina

Gua sha czy primum non nocere?

Czy terapia bańką chińską i różnorakimi przyrządami do terapii Gua Sha jest naruszeniem pierwszej zasady lekarza-terapeuty ,,Po pierwsze nie szkodzić’’? Czy może trafniej ją określić ,,trzeba wiedzieć jak daleko można się posunąć?’’ Terapia, po której zostają na skórze widoczne ślady w postaci wybroczyn do niedawna w naszej kulturze postrzegana była jako babcine sposoby bądź praktyki związane z TMC (Traditional Chinese Medicine). Sytuacja ma się podobnie jak z akupunkturą w momencie gdy na medyczny rynek zachodni, dzięki swojej skuteczności weszła igłoterapia. Wtedy igły do akupunktury wychodziły poza medycynę alternatywną i zaczęto je stosować również w konwencjonalnych placówkach.

Gua-Sha - zastosowanie i działanie

Niegdyś przed pojawieniem się technik Grastona i szeregu terapii narzędziowych, techniki powodujące wybroczyny kojarzone były z odmętami szaleństwa, wiejskimi sposobami i medycyną alternatywną. W dobie rozwoju wiedzy o powięzi i jej fizjologii techniki takie jak Gua Sha, masaż bańką chińską gumową, bańki chińskie szklane (cupping) weszły również w łaski ,,konwencjonalnych’’ placówek, które reprezentują hoilstyczne podejście do leczenia najróżniejszych schorzeń.

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław