Torbiel Bakera – jaki ściągacz / stabilizator wybrać?

//Torbiel Bakera – jaki ściągacz / stabilizator wybrać?
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
chciałbym prosić o doradzenie w sprawie ściągacza / stabilizatora na kolano. Mam na prawym kolanie torbiel Bakera (wynika z przeciążenia kolana). Potrzebuję czegoś co mi wzmocni staw kolanowy, ale jednocześnie nie będzie ograniczać w żaden sposób ruchów podczas ćwiczeń crossfit. Co państwo polecicie?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Patryk

Odpowiedź

Panie Patryku,
przeciążenie stawu kolanowego jest diagnozą stosowaną gdy nie wiadomo co uległo dysfunkcji. Należy zastanowić się jaka nierównowaga w pracy mięśniowo-powięziowej spowodowała, że powstała cysta Bakera. Jak już ktoś porządnie Pana zbada i podda terapii to polecamy kompresję dynamiczną opaską elastyczną. Proszę pamiętać, że stabilizatory nie leczą przyczyny dysfunkcji, która zwykle leży w powięzi. Jedynie mogą łagodzić objawy.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki