Silne bóle całego ciała i ciągnięcie

//Silne bóle całego ciała i ciągnięcie
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
mama od dziecka cierpi na skoliozę kręgosłupa. Ponad 10 lat temu przeszła operację ginekologiczną z powodu mięśniaków. Od tego czasu ma silne bóle całego ciała w tym brzucha. Czuję ”ciągnięcie” i ”okręcanie”. Na ostatnim zdjęciu jest opis ze występuje skolioza z garbem na prawą łopatkę i rotacją kręgów. Czy takie objawy może dawać kręgosłup jak twierdzą lekarze? Jakie objawy daje taka choroba?

Halina

Odpowiedź

Pani Halino,
bardzo możliwe, że opisane objawy daje blizna po operacji. Po tylu latach mogły wytworzyć się tzw. zrosty tkankowe, które powodują ciągnięcie poszczególnych warstw skóry. Napięcie, które się tworzy ogranicza poszczególne ruchy ciała powodując “ciągnięcie i okręcanie” w okolicy brzucha. Ból może występować również w kręgosłupie, gdyż tkanki nie mogą swobodnie poruszać się względem siebie.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Autor: |2018-09-18T18:04:37+00:0014 Luty, 2018|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki