Problem z wypadającym obojczykiem

//Problem z wypadającym obojczykiem
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
córka 17 lat, ma problem z wypadającym obojczykiem po lekcjach samoobrony. Ortopedzi w Olsztynie sugerują operację, ale sami nie chcą jej wykonać z racji ograniczeń ruchu, po niej. Czy da się to jakoś inaczej leczyć? Obojczyk wysuwa się ze stawu mostkwo-obojczykowego i powoduje ból w prawej ręce. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Dariusz

Odpowiedź

Pani Dariuszu,
jeśli rzeczywiście obojczyk wysuwa się ze stawu może to świadczyć o uszkodzeniu więzadeł. To właśnie skutkuje bólem i brakiem możliwości ruchu. Czasami pracujemy z niestabilnością stawową. Angażujemy wtedy do pracy mięśnie, które pełnią rolę stabilizatorów. Ciężko jest mi powiedzieć co możemy zrobić nie widząc pacjentki. Dopiero po dokładnym przebadaniu byłbym w stanie zaproponować odpowiedni kierunek leczenia.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Rehabilitacja Wrocław
Autor: |2018-03-10T14:19:00+00:0022 Kwiecień, 2017|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!