Masaż bańką chińską efekty uboczne

//Masaż bańką chińską efekty uboczne
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam serdecznie,
bardzo proszę o pomoc. W zeszłym miesiącu poddałam się serii masaży banką chińska. Po pierwszych trzech zabiegach skóra była napięta i wydawała się wyglądać dobrze. Niestety po każdym kolejnym zabiegu jej stan zaczął się pogarszać, szczególnie na ramionach, udach, kolanach i pupie. Wygląda jak zwiotczała z grudami i dolami, jak skóra starszej osoby. Zdecydowanie dużo gorzej niż przed zabiegiem. Bardzo proszę o pomoc. Co mogę z tym zrobić? Dlaczego do tego doszło?

Arletta

Odpowiedź

Pani Arletto,
przykro mi słyszeć, że Pani stan po zabiegach pogarszał się (stan skóry) zamiast poprawiać. Jeżeli terapia była bolesna to z pewnością była niewłaściwie przeprowadzona i Pani masaż po prostu zniszczył strukturę kolagenowo-elastynową skóry, która będzie potrzebowała teraz czasu na odpowiednią regenerację. Bez względu na to czy zabieg był bolesny czy nie, z pewnością proszę go nie powtarzać i skorzystać z możliwości jakie obecnie daje kosmetologia, czyli bez bodźca manualnego. Wykwalifikowany kosmetolog z pewnością dobierze odpowiednie zabiegi, aby przyspieszyć regenerację.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki