Szukaj
Szukaj

Czy kolor tejów ma znaczenie?

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
proszę mi powiedzieć czy kolor tejpów ma znaczenie? Chciałabym wiedzieć przed udaniem się na wizytę u fizjoterapeuty, który ma mnie oklejać kinesiotapingiem.

Pozdrawiam
Alicja

 

Odpowiedź


Pani Alicjo,
w kinesiotapingu kolor tejpów może mieć pewne znaczenie, jednak terapeutycznie nie ma żadnego wpływu. Główną funkcją taśmy do kinesiotapingu jest zapewnienie wsparcia / stabilizacji mięśni czy stawów i nie istnieją ściśle określone znaczenia kolorów pod daną jednostkę. Oto przykłady, gdzie kolor tejpów może mieć znaczenie:

1. Neutralny kolor – w kinesiotapingu często pacjenci preferują stosowanie tejpów w kolorach neutralnych, takich jak beżowy. Tego typu, neutralny kolor jest mniej widoczny na skórze, co nie przyciąga uwagi innych osób i jest łatwiejszy w ukryciu pod ubraniem.

2. Indywidualne preferencje – istnieje szeroki wybór kolorów taśm kinesiotapingu. Najczęściej są to (oprócz wcześniej wspomnianego koloru beżowego, tzw. cielistego) różowy, niebieski, czarny. Wybór koloru często zależy od indywidualnych preferencji pacjenta, fizjoterapeuty lub sportowca, który często wspomaga się poprzez oklejenie go taśmami do kinesiotapingu. Niektóre osoby mogą preferować konkretne kolory ze względów estetycznych lub nawet psychologicznych.

Należy wiedzieć, że przy wykonywaniu aplikacji kinesiotaping najważniejsze jest zastosowanie odpowiedniego napięcia i właściwej techniki, czyli znajomość jak oklejać plastrami do kinesiotapingu, a nie wybór konkretnego koloru. Ostateczna decyzja dotycząca koloru tejpów powinna być podejmowana na podstawie komfortu i preferencji pacjenta.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *