Ból łokcia od strony wewnętrznej

//Ból łokcia od strony wewnętrznej
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
wykonuję zawód krawcowej. Szyję pościele a następnie pakuję. Czynność tą wykonuję 8 godzin dziennie i od kilku lat. Od dłuższego czasu doskwiera mi ból łokcia od strony wewnętrznej. Bolą mnie również palce dłoni (nocami mrowienie) oraz ból barków. Jestem po wizycie u chirurga, który skierował mnie na zabiegi, na które uczęszczam. I mam pytanie, czy na czas zabiegów powinnam nie wykonywać pracy, która jest przyczyną bólu i czy w tym przypadku jest sens takiego leczenia. Stawy mam obrzęknięte i tkliwe.

Pozdrawiam
Wanda

Odpowiedź

Pani Wando,
w zasadzie tak. Prawidłowym postępowaniem powinno być wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie oddziaływania czynnika wywołującego dane dolegliwości bólowe, zwłaszcza w trakcie trwania terapii. Pytanie, czy określono już dokładnie przyczynę Pani problemów i czy zastosowano odpowiednią fizjoterapię. Dokładne zdiagnozowanie problemu jest niezwykle ważne, ponieważ spowoduje, że Pani terapia będzie przebiegała szybciej (gdy terapia nie jest ukierunkowana na objawy lecz na przyczynę) i szybciej będzie Pani mogła wrócić do pracy. Czasami może to być kwestia jednej, dwóch wizyt u fizjoterapeuty, a czasami niestety seria kilkunastu zabiegów.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki