Ból kostki po urazie

Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
mam problem. Otóż około dwóch miesięcy temu doznałem urazu i czuję ból kostki. Było tak, że uderzyłem w piłkę z przeciwnikiem w tym samym czasie. Ból był silny. Byłem na prześwietleniu, ale nic nie wykazało. Między kostką, a Achillesem zrobił mi się taki spory guzik. Ból nasila się dopiero gdy uderzam w piłkę lub krzywo stanę.

Jakub

Odpowiedź

Panie Jakubie,
z Pana opisu wynika, że doszło do nadwyrężenia więzadeł i ścięgien mięśni stawu skokowego górnego i/lub dolnego. Prawdopodobnie doszło do samoistnego zagojenia się urazu (być może zerwanie któregoś z więzadeł/ścięgien mięśni), którego konsekwencją jest wspomniany przez Pana “guzik”. Tego typu twór tkankowy należy jak najszybciej opracować terapią manualną, ponieważ z pewnością zaburza on pracę stawu skokowego, ścięgna Achillesa i okolicznych tkanek. Przy długotrwałym wysiłku z taką zmianą tkankową może dojść do uszkodzenia innych struktur stawu skokowego. Wprawny fizjoterapeuta zajmujący się terapią manualną powinien Panu pomóc.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki