Szukaj
Szukaj

Masaż próżniowy

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Masaż próżniowy, wbrew temu co można czasem przeczytać, absolutnie nie jest wynalazkiem nowym. Nowością jest wykorzystanie automatycznych i półautomatycznych maszyn masujących, ale masaż bańką chińską, odmiana masażu próżniowego, jest znany i z powodzeniem stosowany od bardzo dawna.

masaz prozniowy sposob na cellulit

Masaż próżniowy w skrócie

Idea masażu próżniowego polega na zassaniu skóry i wykonaniu na niej prostego zabiegu, zwykle rozcierania. To cała filozofia – różnice wynikają ze stosowanej techniki zabiegu. Tym co jest bardzo istotne, jest właściwe przygotowanie i zakończenie masażu, ponieważ sam masaż nie jest w tym przypadku skuteczny. Na zakończenie, a często również przed rozpoczęciem zabiegu, wykonuje się drenaż limfatyczny. Jest to szczególny zabieg nierozgrzewający skóry, który udrożnia grudki i węzły chłonne oraz naczynia limfatyczne, którymi będą odprowadzane upłynnione krople tłuszczu i część zanieczyszczeń uwolnionych w czasie masażu właściwego.

Patronite
Patronite

Jak to działa?

Próżnia (a technicznie rzecz biorąc jedynie podciśnienie, ponieważ z całkowitą próżnią nie mamy tu do czynienia) powoduje rozciągnięcie skóry. Tym samym komórki są mechanicznie oddalane od siebie, co powoduje mieszanie się płynu zawartego w przestrzeniach międzykomórkowych, a także rozerwanie niektórych błon komórkowych, co objawia się później niekiedy siniakami. Jeśli rozerwane zostaną komórki tłuszczowe (adipocyty), ich zawartość wraz z odrobiną przesączu z kapilar krwionośnych i toksynami zostanie wessane przez otwarte naczynia limfatyczne oraz odprowadzona do węzłów. Aby zapewnić skuteczność masażu poprzez dokładne przyleganie bańki lub głowicy podciśnieniowej do skóry używa się specjalnego żelu, który jednocześnie może mieć właściwości pobudzające skórę do spalania tłuszczu. Sam zabieg może powodować pewien dyskomfort lub ból o niewielkim natężeniu, co jest wynikiem rozciągania skóry. Po zakończeniu zabiegu masażysta wykonuje drenaż limfatyczny, usprawniając wycofywanie tłuszczu i toksyn z obrębu tkanek. Proces oczyszczania trwa jeszcze przez kilka dni po zabiegu i w tym czasie tkanki masowane ulegają lepszemu odżywieniu i odbudowują swoją nadwerężoną strukturę, najczęściej już ze zredukowanym cellulitem. Aby całkowicie pozbyć się pomarańczowej skórki, trzeba poddać się serii takich zabiegów – zwykle wystarcza około 10 wykonywanych w odpowiednich odstępach czasu.

Czy masaż próżniowy zawsze pomaga?

W przypadku masażu próżniowego bardzo ważne są umiejętności masażysty oraz parametry robocze urządzenia. Bez odpowiednio dużego podciśnienia skóra nie zostanie wystarczająco rozciągnięta, co znacznie obniży skuteczność zabiegu. Niezwykle istotna jest również precyzja – o ile bowiem masaż klasyczny rozgrzewa głęboko, próżniowy jest masażem, który daje efekty wyłącznie i ściśle w miejscach, które zostały zassane przez głowicę, bo tylko dam doszło do rozdzielenia komórek przez rozciągnięcie skóry. Tkanki w czasie masażu próżniowego nie rozgrzewają się, więc masażysta musi w większym niż zwykle stopniu polegać na własnej intuicji w czasie dostosowywania siły i głębokości zabiegu.



Polecane produkty:
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

  1. Zapomniano dodać bardzo ważną rzecz w art.Masażowi nie mogą poddawać się osoby ze skłonnościami do pajączków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiały znajdujące się na Portalu Fizjoterapeuty są chronione prawem autorskim. Zabrania się kopiowania w jakiejkolwiek formie bez uprzedniej zgody autora.