Szukaj
Szukaj

Kurs Trening dna miednicy BeBo II

Spis treści

Trening dna miednicy BeBo to kurs składający się z 4 modułów, z czego jeden jest dodatkowy i dotyczy męskiego dna miednicy. Po ukończeniu trzech modułów podstawowych uczestnicy podchodzą do egzaminów teoretycznych i praktycznych. Metoda BeBo to najpopularniejsza koncepcja prowadzenia treningu dna miednicy, mająca swój początek w Szwajcarii. Dzisiaj przybliżymy dokładny przebieg drugiego modułu szkolenia.

Kurs Trening dna miednicy BeBo II

Przebieg kursu Trening dna miednicy BeBo

Drugi moduł kursu Trening dna miednicy wg koncepcji BeBo przeprowadzony w Warszawie trwał 2 dni. Zajęcia poprowadziła dr n.k.f Marta Curyło – certyfikowana instruktorka Treningu dna miednicy wg koncepcji BeBo, kierowniczka licznych projektów badawczych i specjalistka w zakresie problemów kobiecego dna miednicy.

Dzień I

Dzień pierwszy rozpoczął się krótką autoprezentacją wszystkich uczestników. Wymieniono spostrzeżenia i efekty własnej pracy z metodą BeBo wprowadzoną do gabinetów po I module szkolenia. Następnie odbyła się krótka powtórka materiału, z naciskiem na:

  • cele treningu dna miednicy;
  • szczegóły warte uwagi;
  • najważniejsze składowe treningu BeBo.

Rozszerzono również teorię na temat anatomii, fizjologii i schorzeń kobiecego dna miednicy.

Po części teoretycznej wprowadzona została praktyka rozpoczęta grupową pracą z planszami. Uczestnicy podzieleni na zespoły proponowali najlepsze ćwiczenia do poszczególnych warstw mięśni i opisywali ich budowę anatomiczną. Kolejnym etapem szkolenia były ćwiczenia dna miednicy w wersji rozszerzonej. Odbył się 5-etapowy trening wg koncepcji BeBo w połączeniu z wizualizacjami. Po treningu i obszernej części praktycznej uczestnicy ponownie usiedli do teorii. Prowadząca kursu przybliżyła ciekawe i rzadko poruszane tematy, np. w jaki sposób blizna po cesarce wpływa na nietrzymanie moczu lub znaczenie mięśnia łonowo-odbytniczego.

Kurs Trening dna miednicy BeBo II

Po obiedzie prowadząca kurs odtworzyła krótki film pokazujący znaczenie pozycji podczas defekacji. Po nim nastąpiła sesja pytań (na które otrzymano szczegółowe odpowiedzi), a następnie studium przypadków. Opierało się ono na wstępnej diagnostyce pacjentów po opisie przeprowadzonego z nimi wywiadu oraz propozycji ćwiczeń i zaleceń do domu. Ostatnią częścią kursu tego dnia była praktyka, czyli ćwiczenia wg koncepcji BeBo z wykorzystaniem thera-band, soft ball i dysków sensomotorycznych. Dzień zakończył się krótkim spotkaniem z przedstawicielką firmy Pelvi-Fly.

Dzień II

Drugi dzień szkolenia rozpoczął się częścią praktyczną. Prowadząca przeprowadziła pełną jednostkę treningową dla kobiet chcących wzmocnić swoje mięśnie dna miednicy. Następnie odbyła się część teoretyczna na temat obniżenia narządów miednicy mniejszej, po czym miejsce miała dyskusja grupowa dotycząca wpływu różnych aktywności na dno miednicy. Ponowna część praktyczna skupiła się na pracy w 3-osobowych grupach i prowadzeniu ćwiczeń przez uczestniczki kursu.

Mając na uwadze fakt, że kolejny moduł szkolenia obejmuje egzamin teoretyczny i praktyczny, drugiego dnia szkolenia krótko omówiono wymagania egzaminacyjne odnośnie konspektów, ich prowadzenia oraz ogólnej części teoretycznej. Losowo wybrane uczestniczki kursu poprowadziły po jednym ćwiczeniu dla całej grupy zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi.

Zalety kursu

Do zalet drugiego modułu kursu można zaliczyć:

  • płynne przejście między teorią a praktyką;
  • stały kontakt z uczestniczkami i częste prowadzenie dyskusji na tematy związane z dnem miednicy;
  • wymianę własnych spostrzeżeń i efektów pracy po pierwszym module;
  • szczegółowe odpowiedzi na często padające pytania;
  • dostęp do zimnych i gorących napojów oraz przekąsek;
  • przyjazne i pomocne usposobienie instruktorki szkolenia.

Po drugim module kursu Trening dna miednicy BeBo uczestniczki potrafią samodzielnie przeprowadzić pełną jednostkę treningową według koncepcji tej metody. Wiedzą, czym należy kierować się podczas doboru ćwiczeń i na co zwracać szczególną uwagę. W efekcie z powodzeniem mogą wdrożyć przyswojone techniki do samodzielnej pracy w gabinetach.

Cena kursu Trening dna miednicy BeBo

Cena drugiego modułu kursu Trening dna miednicy BeBo zależy od lokalizacji, w której się on odbywa. W Warszawie koszt wynosi 1250 zł, natomiast w Krakowie 1150 zł.

Podsumowanie

Wyżej przybliżyliśmy tematykę kursu Trening dna miednicy i jak można go zastosować w terapii w pacjentem. Najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie wiedzy bezpośrednio u specjalistów, w rozszerzonym zakresie na certyfikowanych szkoleniach, gdzie uzyskuje się szczegółowe informacje o technikach i ich wykorzystaniu u pacjentów.

Kod rabatowy na kurs Trening dna miednicy BeBo

Z tego względu, specjalnie dla naszych czytelników Portalu Fizjoterapeuty wynegocjowaliśmy 10% zniżki na kursy i szkolenia prowadzone przez certyfikowanych instruktorów BeBo Polska. W celu uzyskania zniżki podczas zapisów (telefonicznie lub przez stronę www.bebotrening.pl) wystarczy podać kod: FIZJOTERAPEUTY

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *