Szukaj

Technik masażysta – szkoła policealna

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Technik masażysta to coraz chętniej wybierany zawód – po części z tego względu, że osób chętnych na tego typu usługi stale przybywa. Zarówno ze względów zdrowotnych, jak i relaksacyjnych. Jak dokładnie wygląda ścieżka zawodowa technika masażysty i dlaczego warto wybrać ten kierunek kształcenia się?

Technik masażysta - szkoła policealna

Czym zajmuje się technik masażysta?

Technik masażysta zajmuje się wykonywaniem różnego rodzaju masaży, do których zaliczamy m.in.:

  • masaż izometryczny;
  • masaż tkanek głębokich;
  • masaż sportowy;
  • masaże antycellulitowe;
  • masaż klasyczny;
  • masaż relaksacyjny;
  • masaż aromaterapeutyczny;
  • drenaż limfatyczny.

I wiele innych. Ostatnimi czasy popularnością cieszą się masaże wywodzące się ze wschodu, w tym masaże tajskie, abhyanga czy lomi-lomi. Bez względu na rodzaj wybranego masażu, może być on częściowy lub całkowity. Dużym popytem cieszą się też refleksoterapia i masaż bańką chińską. Podczas pracy technik masażysta może posługiwać się rozmaitymi przyrządami, które ułatwiają mu wykonywane czynności. Samo wykonanie masażu to jednak nie wszystko. Technik masażysta na samym początku musi ustalić, czy u danej osoby nie występują przeciwwskazania do wykonania masażu.

Technik masażysta – szkoła policealna

Chcąc zdobyć przyszłościowy, cenny i praktyczny zawód, warto rozważyć kierunek studiowania technik masażysta – szkoła policealna jest najlepszym wyborem, aby spełnić swoje ambicje zawodowe. Na faber.edu.pl można w łatwy i szybki sposób zapisać się na ten kierunek, a także poznać więcej szczegółów dotyczących wymogów czy samej edukacji. Aby zostać technikiem masażystą, trzeba posiadać odpowiednie ku temu cechy, takie jak cierpliwość, zaangażowanie i empatia. Dodatkowo, należy lubić pracę z ciałem człowieka oraz kontakt z drugą osobą.

tubapay
tubapay

Samo kształcenie trwa 2 lata (4 semestry). Na zakończenie studenci przystępują do zdania egzaminów potwierdzających nabycie wiedzy i umiejętności, aby móc pracować samodzielnie w zawodzie.

Dlaczego warto zostać technikiem masażystą?

Technikiem masażystą może zostać każdy, kto rzeczywiście tego chce. Jest to zawód zarówno dla osób całkowicie sprawnych, jak i dla głuchoniemych czy niewidomych, co czyni go niezwykle uniwersalnym. Co ciekawe, osoby z niepełnosprawnościami w zakresie narządów zmysłu bardzo często mają wyostrzony zmysł dotyku, co ułatwia im wykonywanie masaży.

Ogromną zaletą zawodu jest stale utrzymujący się (albo wręcz rosnący) popyt na usługi z zakresu masażu. Technik masażysta może znaleźć szybko odpowiednie, dobrze płatne zatrudnienie, np. w placówkach fizjoterapeutycznych, hotelach, ośrodkach SPA czy przychodniach. Może również otworzyć własną działalność gospodarczą. Ostatnimi czasy standardem staje się zatrudnianie techników masażystów w klubach i organizacjach sportowych, aby zawodnicy zawsze mieli dostęp do wysokiej jakości masaży przedtreningowych, potreningowych i przedstartowych. Pewność, że zawsze może liczyć na szerokie grono klientów, jest ogromną zaletą wpływającą na satysfakcję z pracy oraz na miesięczne dochody. Równie satysfakcjonująca jest pomoc drugiemu człowiekowi, ponieważ nierzadko klient zgłasza się z bólami mięśni czy stawów, a po jednej czy dwóch sesjach masażu dolegliwości te całkowicie ustępują.

Technik masażysta – wymagający zawód

Należy jednak pamiętać, że technik masażysta to zawód wymagający i odpowiedzialny. Błędna ocena stanu zdrowia klienta lub niepoprawne wykonanie masażu może poskutkować pogorszeniem stanu zdrowia. Dlatego tak wymagana jest tu cierpliwość, rzetelność i spora wiedza. Masowanie to czynność fizyczna, która może zmęczyć. Nie dla każdego wskazane będzie długotrwałe przyjmowanie pozycji stojącej pochylonej, co ma miejsce właśnie podczas masażu drugiej osoby. Jeśli ze względów zdrowotnych nie jesteśmy w stanie wykonywać klasycznych masaży, nic straconego, ponieważ istnieje kilka rodzajów masaży niewymagających pozycji stojącej pochylonej. Można rozwijać się w kierunku masażu twarzy czy refleksoterapii, w trakcie czego możliwe jest przyjęcie pozycji siedzącej.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *