Szukaj
Szukaj

Sokoterapia – tańsza i zdrowsza niż myślisz!

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Terapia sokami, jak wiele typów naturalnych terapii, cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Naturalne soki z owoców uchodzą jednak powszechnie za wyjątkowo kosztowne. Sprawdź jak możesz ją zastosować nawet przy nieco ograniczonym budżecie. Wybieraj najlepsze, ekologiczne soki naturalne!

Sokoterapia - tańsza i zdrowsza niż myślisz!

Terapia sokami – zalety

Tego rodzaju terapia pozwala w łatwy sposób przyswajać organizmowi witaminy oraz substancje odżywcze. Płynne, naturalne soki, jako takie są bardzo łatwo przyswajalne. Są także lżejsze i łatwiej strawne od różnego typu potraw stałych, a w dodatku – witaminy i składniki odżywcze z soków w znacznie większym stopniu przenikają do organizmu. Soki stosowane są w różnego rodzaju terapiach, między innymi w terapiach nowotworowych, na przykład terapii Gersona. Ponadto – są liczne diety, w których wskazane jest na przykład picie określonej liczby szklanek określonych soków. Sokoterapia uchodzi za najzdrowszą i pozwalającą zastąpić różnego typu suplementy i inne preparaty uzupełniające, konieczne do stosowania w przypadku innego typu diet. Każdy organizm potrzebuje codziennie określonej ilości płynów do prawidłowego funkcjonowania. „Płyny” to ogólny termin, a oczywiście ma znaczenie jakie są to płyny konkretnie. 2 litry coli to co innego niż 2 litry mleka i jeszcze co innego niż 2 litry soku. Z tych wszystkich wymienionych przed chwilą najlepiej sięgać po soki. Cola – z przyczyn oczywistych nie należy do napojów prozdrowotnych, mleko – nie jest tak dobrze tolerowane przez organizmy dorosłych osób, jak przez dzieci, a woda i soki – są dobre praktycznie dla wszystkich.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Soki naturalne

Na sklepowych półkach znajdziecie wiele opakowań z napisem „100% sok pomarańczowy”, „100% sok jabłkowy” itp. Mimo wszystko są to często soki produkowane z zagęszczonych koncentratów owocowych, nierzadko z dodatkiem cukru. Szukając naprawdę naturalnego soku warto wybierać te świeże, soki tłoczone, ewentualnie – ekologiczne syropy z owoców. Żyjemy w czasach, kiedy dokładnie trzeba oglądać i czytać każda etykietę na produktach spożywczych. No, chyba, że zaopatrujesz się w dobrym ekosklepie, jak na przykład EcoShop. To tam znajdziesz wyłącznie naturalne soki owocowe. Takie soki, sprowadzane od rolników i innych wytwórców ekologicznej żywności, posiadają odpowiednie certyfikaty – gwarantujące, że właśnie razem z tymi produktami nie dostarczysz do organizmu dużych ilości zanieczyszczeń, jakie zawierają owoce i warzywa dostępne w większości sklepów lub na targach. Ekologiczne soki owocowe, pomimo że wydają się droższe, są bogatsze w substancje odżywcze i witaminy. Uboższe od popularnych soków produkowanych na masową skalę są natomiast w toksyny pochodzące z różnych źródeł, na przykład z nawozów. Przyjmując takie soki nie trzeba zatem robić dodatkowej detoksykacji organizmu i wystarczają ich mniejsze porcje do uzyskania pożądanego w sokoterapii efektu. Wypróbuj i sprawdź naturalne, zdrowe soki ekologiczne jako ważny element twojej diety!

Artykuł sponsorowany

Patronite
Patronite

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *