Sokoterapia – tańsza i zdrowsza niż myślisz!

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Terapia sokami, jak wiele typów naturalnych terapii, cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Naturalne soki z owoców uchodzą jednak powszechnie za wyjątkowo kosztowne. Sprawdź jak możesz ją zastosować nawet przy nieco ograniczonym budżecie. Wybieraj najlepsze, ekologiczne soki naturalne!

Sokoterapia - tańsza i zdrowsza niż myślisz!

Terapia sokami – zalety

Tego rodzaju terapia pozwala w łatwy sposób przyswajać organizmowi witaminy oraz substancje odżywcze. Płynne, naturalne soki, jako takie są bardzo łatwo przyswajalne. Są także lżejsze i łatwiej strawne od różnego typu potraw stałych, a w dodatku – witaminy i składniki odżywcze z soków w znacznie większym stopniu przenikają do organizmu. Soki stosowane są w różnego rodzaju terapiach, między innymi w terapiach nowotworowych, na przykład terapii Gersona. Ponadto – są liczne diety, w których wskazane jest na przykład picie określonej liczby szklanek określonych soków. Sokoterapia uchodzi za najzdrowszą i pozwalającą zastąpić różnego typu suplementy i inne preparaty uzupełniające, konieczne do stosowania w przypadku innego typu diet. Każdy organizm potrzebuje codziennie określonej ilości płynów do prawidłowego funkcjonowania. „Płyny” to ogólny termin, a oczywiście ma znaczenie jakie są to płyny konkretnie. 2 litry coli to co innego niż 2 litry mleka i jeszcze co innego niż 2 litry soku. Z tych wszystkich wymienionych przed chwilą najlepiej sięgać po soki. Cola – z przyczyn oczywistych nie należy do napojów prozdrowotnych, mleko – nie jest tak dobrze tolerowane przez organizmy dorosłych osób, jak przez dzieci, a woda i soki – są dobre praktycznie dla wszystkich.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Soki naturalne

Na sklepowych półkach znajdziecie wiele opakowań z napisem „100% sok pomarańczowy”, „100% sok jabłkowy” itp. Mimo wszystko są to często soki produkowane z zagęszczonych koncentratów owocowych, nierzadko z dodatkiem cukru. Szukając naprawdę naturalnego soku warto wybierać te świeże, soki tłoczone, ewentualnie – ekologiczne syropy z owoców. Żyjemy w czasach, kiedy dokładnie trzeba oglądać i czytać każda etykietę na produktach spożywczych. No, chyba, że zaopatrujesz się w dobrym ekosklepie, jak na przykład EcoShop. To tam znajdziesz wyłącznie naturalne soki owocowe. Takie soki, sprowadzane od rolników i innych wytwórców ekologicznej żywności, posiadają odpowiednie certyfikaty – gwarantujące, że właśnie razem z tymi produktami nie dostarczysz do organizmu dużych ilości zanieczyszczeń, jakie zawierają owoce i warzywa dostępne w większości sklepów lub na targach. Ekologiczne soki owocowe, pomimo że wydają się droższe, są bogatsze w substancje odżywcze i witaminy. Uboższe od popularnych soków produkowanych na masową skalę są natomiast w toksyny pochodzące z różnych źródeł, na przykład z nawozów. Przyjmując takie soki nie trzeba zatem robić dodatkowej detoksykacji organizmu i wystarczają ich mniejsze porcje do uzyskania pożądanego w sokoterapii efektu. Wypróbuj i sprawdź naturalne, zdrowe soki ekologiczne jako ważny element twojej diety!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *