Szukaj

Jak wybrać idealne ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych zawodowo?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe, ale może bardzo pomóc w razie zachorowania, wypadku przy pracy czy nawet śmierci. Pozwala na pokrycie chociaż części kosztów związanych z leczeniem czy rehabilitacją. Jak wybrać polisę, która skutecznie zabezpieczy Twoje interesy i pomoże poradzić sobie z dużymi wydatkami?

Jak wybrać idealne ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych zawodowo?

Osoby aktywne zawodowo są często narażone na dodatkowe ryzyko związane ze zdrowiem i życiem. Jeśli jesteś jedną z nich, rozważ inwestycję w ubezpieczenie, które zapewni finansowe wsparcie na wypadek wystąpienia zdarzeń objętych polisą.

Polisa grupowa w miejscu zatrudnienia

Wiele firm oferuje pracownikom możliwość wykupienia polisy grupowej. Trzeba jednak pamiętać, że takie ubezpieczenia są bardzo ogólne. Nie dostosowuje się ich do każdego pracownika z osobna – np. pod względem wieku, trybu życia czy wcześniejszych chorób. Często nie można też na własną rękę rozszerzyć takiej polisy – np. o pakiet działający za granicą, zapewniający środki na wypadek zachorowania na nowotwór czy zwiększający maksymalną kwotę odszkodowania.

Polisa grupowa proponowana przez pracodawcę jest dobrym wyborem, jeśli nie zależy Ci na konkretnym rodzaju ubezpieczenia i chcesz zaoszczędzić. Taki pakiet zwykle jest bowiem dostępny w nieco niższej cenie niż podobna ochrona wykupiona na własną rękę. Wynika to z faktu, że pracodawca często ubezpiecza np. kilkadziesiąt osób jednocześnie.

Uwaga: Polisa grupowa zapewnia ochronę jedynie do momentu, w którym pracownik jest związany z danym miejscem zatrudnienia. Gdy odejdzie z pracy, może stracić ubezpieczenie lub kontynuować umowę, ale na gorszych warunkach.

Patronite
Patronite

Ubezpieczenie na życie kupione samodzielnie Ubezpieczenie na życie bez problemu można też kupić samodzielnie. Wystarczy wybrać produkt o zakresie obowiązywania, maksymalnej sumie odszkodowania oraz czasie trwania, które spełniają Twoje oczekiwania. W tym przypadku istnieje opcja rozszerzenia pakietu w dowolny sposób, a nawet zakupu polisy dożywotnio.

Decydując się na samodzielne wykupienie polisy na życie dla osób aktywnych zawodowo, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • zakres ochrony – warto, by obejmował on m.in. zachorowanie na choroby przewlekłe. Wielu ubezpieczycieli uwzględnia w swoich pakietach również leczenie schorzeń kręgosłupa, które powszechnie występują u osób spędzających dużo czasu przed komputerem;
  • maksymalna kwota odszkodowania – ubezpieczyciele wskazują maksymalne kwoty, jakie można wykorzystać np. na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji. Istnieją polisy, które pozwalają na wypłacenie jedynie kilkudziesięciu tysięcy, a także te obejmujące finansowanie na poziomie nawet kilku milionów złotych;
  • obowiązywanie za granicą – niektóre polisy na życie obowiązują też za granicą lub obejmują leczenie poważnych schorzeń poza Polską;
  • ochrona dla rodziny – w wielu polisach na życie można rozszerzyć ochronę również na najbliższych członków rodziny. W ten sposób często istnieje opcja obniżenia ceny produktu na osobę;
  • cena – zależy głównie od zakresu polisy i maksymalnej kwoty odszkodowania. Wyższa składka pozwala na zwiększenie sumy, jaką można uzyskać np. na pokrycie wydatków związanych z leczeniem czy nawet dojazdami do placówek medycznych;
  • czas trwania – na własną rękę można wykupić  nie tylko polisy roczne, lecz także te trwające 2, 5, 10 czy nawet 20 lat. Niektórzy ubezpieczyciele oferują też dożywotnią ochronę.

Najważniejszą kwestią jest zakres ubezpieczenia. Dobra polisa powinna obejmować leczenie wszystkich najpowszechniej występujących chorób, wraz z pokryciem kosztów leków czy wizyt u zagranicznych specjalistów. Jeśli wiesz, że w Twojej rodzinie występują mniej popularne choroby, możesz wykupić też rozszerzenie ubezpieczenia – obejmujące np. rzadkie nowotwory.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie?

Zanim kupisz ubezpieczenie na życie, które na pierwszy rzut oka spełnia Twoje oczekiwania, porównaj co najmniej kilka dostępnych opcji. Znaczenie ma przede wszystkim zakres ochrony i maksymalna wartość odszkodowania – a zwłaszcza ich stosunek do ceny polisy. Zdarza się, że droższe ubezpieczenie może być gorsze niż to tańsze. Obecnie nie trzeba samodzielnie porównywać polis u każdego z ubezpieczycieli. Można bowiem skorzystać z internetowych kalkulatorów. Na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator znajdziesz jeden z nich. Wystarczy uzupełnić najważniejsze informacje, a system przedstawi dostępne opcje wraz z cenami. Zanim kupisz polisę, sprawdź też Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Znajdują się tam np. informacje o włączeniach od odpowiedzialności – sytuacjach, w których nie otrzymasz odszkodowania. Najczęściej są to choroby zdiagnozowane przed zakupem polisy, szkody wynikające z celowego działania ubezpieczonego czy te związane z działalnością przestępczą. Warto przeznaczyć czas na przeanalizowanie ofert ubezpieczeń, by nie przeżyć przykrego zaskoczenia w momencie, kiedy odszkodowanie będzie najbardziej potrzebne. Obecnie wybór produktów jest bardzo duży, dlatego bez problemu można znaleźć polisę odpowiadającą indywidualnym preferencjom.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *