Szukaj
Szukaj

Jak działa zaszycie alkoholowe i czy warto się na nie zdecydować?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Nadużywanie alkoholu to poważny problem nie tylko zdrowotny, ale i społeczny. Może doprowadzić do rozwoju poważnych chorób, rozpadu rodziny, a nawet myśli samobójczych, czy problemów z prawem. Jedną z metod leczenia alkoholizmu jest zaszycie alkoholowe. Na czym dokładnie ono polega?

Jak działa zaszycie alkoholowe i czy warto się na nie zdecydować?

Leczenie problemu alkoholowego jest czasochłonne i wymagające. Osoby uzależnione szukają skutecznych i sprawdzonych metod walki ze swoim uzależnieniem, dlatego chętnie wybierają zaszycie alkoholowe. Warszawa to miasto, w którym znaleźć można doświadczonych lekarzy, praktykujących takie leczenie alkoholizmu. Co warto o nim wiedzieć?

Na czym polega zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe to szybki i bezpieczny zabieg wykonywany przez lekarza chirurga. Polega na umieszczeniu pod skórą i powięzią pacjenta – najczęściej w okolicy pośladka – leku wchodzącego w interakcję z alkoholem. Dawka substancji leczniczej zawsze dobierana jest do indywidualnych potrzeb i masy ciała pacjenta. Cała czynność zaszycia trwa kilka minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest dla pacjenta maksymalnie komfortowa. Od razu po zakończeniu zabiegu może on wrócić do codziennych zajęć.

Niekiedy zdarza się, że obowiązki nie pozwalają na osobistą wizytę w placówce medycznej. Wówczas można skorzystać z opcji, jaką jest odtrucie alkoholowe z dojazdem. Warszawa oferuje tego typu usługi i są one dla osób uzależnionych wyjątkowo komfortowe.

Patronite
Patronite

Jak działa zaszycie alkoholowe?

Leki zawarte we wszywce alkoholowej blokują metabolizm alkoholu w wątrobie, czego konsekwencją jest gromadzenie się aldehydu octowego w organizmie. W warunkach fizjologicznych byłby on przekształcany do mniej szkodliwego kwasu octowego, jednak w tej sytuacji odpowiada za potęgowanie nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze spożyciem alkoholu.

Wszywka alkoholowa uaktywnia się wyłącznie w odpowiedzi na spożycie napojów zawierających alkohol, a przykre objawy pojawiają się już w ciągu 10 minut. Aby ich uniknąć, wiele osób rezygnuje z sięgania po alkohol – właśnie to jest głównym celem całej procedury. Zaszycie alkoholowe cieszy się wysokim poziomem skuteczności, należy jednak pamiętać, aby łączyć je z psychoterapią i grupowymi spotkaniami w odpowiednich placówkach. Tylko kompleksowe podejście do problemu zagwarantuje oczekiwane i trwałe efekty.

Zaszycie alkoholowe a reakcja organizmu na spożycie alkoholu

Po zaszyciu alkoholowym spożycie procentowych trunków szybko kończy się wachlarzem nieprzyjemnych dolegliwości, do których zalicza się m.in.:

  • nudności i wymioty;
  • bóle brzucha;
  • bóle głowy;
  • spadek ciśnienia tętniczego krwi;
  • zlewne, zimne poty;
  • zawroty głowy;
  • uderzenia gorąca;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • przyspieszenie rytmu serca (tachykardia);
  • metaliczny posmak w ustach;
  • impotencję.

W zależności od indywidualnych predyspozycji objawy te mogą utrzymywać się od 30 minut nawet do kilku godzin. Niektórzy pacjenci sugerują, że przypominają one wyjątkowo silnego kaca, co nie jest przyjemnym doznaniem dla nikogo.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *