Szukaj
Szukaj

Jak dbać o swój wzrok?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Wzrok to jeden z pięciu zmysłów człowieka. Niestety wielu z nas bardzo często zapomina, że o wzrok trzeba dbać każdego dnia. W ostatnim czasie zauważyłaś, że Twoje oczy są ciągle przemęczone? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z treścią tego artykułu.

Jak dbać o swój wzrok?

Światło niebieskie a wzrok

Światło niebieskie emitowane przez ekrany telefonów, tabletów czy komputerów ma negatywny wpływ na wzrok. Niestety, rozwój technologii uniemożliwia całkowite odcięcie się od światła niebieskiego. Przed ekranem komputera wielu z nas spędza nawet 8 godzin dziennie. Niestety, coraz częściej jest to niezbędne i konieczne, a praca przed komputerem stała się tak powszechna, że nikogo już nie dziwi tego typu tryb pracy. W szkołach uczniowie coraz częściej używają komputerów i tabletów zamiast zeszytów. Książki również są dostępne w wersjach cyfrowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób skarży się na ból oczu. Jak zadbać o swój wzrok? Podstawą jest przede wszystkim wizyta u okulisty. Specjalistyczne badania wykażą czy ból oczu wynika wyłącznie ze zbyt częstego obcowania ze światłem niebieskim, czy przyczyną jest wada wzroku. Jeśli okulista wykryje wadę wzroku, konieczny będzie zakup okularów korekcyjnych bądź soczewek. Te dobierze profesjonalny lekarz. Podczas doboru soczewek koniecznie skorzystaj z pomocy profesjonalisty. To samo dotyczy okularów. O okulary i soczewki należy dbać. Do okularów dołączany jest zazwyczaj poręczny pokrowiec ze specjalną ściereczką do czyszczenia okularów. Soczewki należy przechowywać w specjalnym pojemniczku z płynem, a przed ich założeniem bądź wyjęciem należy dokładnie umyć dłonie.

Jak dbać o swój wzrok?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Higiena wzroku – to warto wiedzieć

Nawet jeśli nie masz żadnej wady wzroku, a pracujesz przed komputerem, powinieneś pomyśleć nad kupnem okularów z antyrefleksem. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej wzrok mniej się męczy, a oczy mają zapewnioną ochronę. Kluczowym aspektem jest również odpowiednie oświetlenie. Przy słabym oświetleniu oczy bardzo się męczą. Światło nie powinno być ani za mocne, ani za słabe. To Twoje oczy same podpowiedzą Ci, jakie światło jest dla nich najlepsze. Jeśli będzie ono zbyt jasne lub zbyt ciemne, Twoje oczy będą przemęczone. Jeśli większość dnia spędzasz przed ekranem komputera, po pracy lub po zajęciach, zadbaj o to, aby oczy odpoczęły. Wolny czas staraj spędzać się z dala od urządzeń mobilnych. Oczy potrzebują światła naturalnego. Aktywność na świeżym powietrzu, a nawet krótki spacer, sprawią, że oczy odpoczną i nie będą już zaczerwienione i podrażnione. Warto również wspomóc się witaminami (m.in. witaminą A, E, C). Możesz przyjmować je w postaci tabletek lub zadbać o dietę bogatą w witaminy mające korzystny wpływ na wzrok.

Regularne badanie wzroku to podstawa. Wizytę u okulisty należy wpisać w swój kalendarz i odwiedzać go regularnie. Dotyczy to osób w każdym wieku. Do wizyty nie powinny skłaniać wyłącznie niepokojące objawy. Warto badać wzrok profilaktycznie. Osoby z wadami wzroku również nie powinny zaniedbywać wizyt u specjalisty. Mimo że noszą one już okulary lub soczewki, muszą kontrolować, czy ich wada się nie pogłębia lub zmniejsza. W takim przypadku konieczna będzie zmiana szkieł lub soczewek!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *