Szukaj
Szukaj

Fakty i mity o spalaczach tłuszczu bez stymulantów

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Spalacze tłuszczu – w dużym uproszczeniu – to grupa suplementów diety, które mają za zadanie przyspieszyć proces pozbywania się i redukowania tkanki tłuszczowej. Docelowo ich działanie bazuje na podniesieniu poziomu energii i pobudzeniu metabolizmu, który tłumi apetyt i przy okazji pozwala na szybszą redukcję masy ciała. Na rynku dostępne są spalacze lipotropowe, nazywane również spalaczami bez stymulantów. Jest to doskonała alternatywa dla termogeników, które bazują na składnikach pobudzających, z jednoczesnym nasileniem lipolizy (czyli redukcji tkanki tłuszczowej). Wszystko to – w przeciwieństwie do klasycznych suplementów – odbywa się bez podnoszenia temperatury ciała. Popularność spalaczy bez stymulantów spowodowała, że w branży powstały różne mity, na temat tych środków. Obalamy je teraz – raz na zawsze!

Fakty i mity o spalaczach tłuszczu bez stymulantów

Mit: Nie działają

Spotkaliśmy się z podejściem, że skoro suplementy te nie powodują wzrostu temperatury ciała, to najpewniej… nie działają. W rezultacie jednak na efektywność naszych wyników i postępów wpływ ma ogrom czynników – począwszy od diety, a na rodzaju treningu kończąc. Pamiętać więc należy, że suplement nie zrobi za nas „całej pracy”, a na spektakularne wyniki należy poczekać i zapracować na nie.

Z założenia spalacze tłuszczu – również te pozbawione stymulantów – mają za zadanie przyspieszyć nasz metabolizm (a dokładnie metabolizowanie tłuszczów, węglowodanów i białka), zwiększając przy tym wydatek energetyczny. Wszystko to odbywa się poprzez nasilenie procesu spalania tkanki tłuszczowej. Odbywać się to może zarówno poprzez podnoszenie temperatury ciała, jak i z pominięciem tego procesu. Co ciekawe – do ich działania nie jest potrzebna aktywność fizyczna – tj. działają one samoistnie i nie są uzależnione od tego, czy prowadzimy aktywny tryb życia.

Uwaga! Pamiętaj, że redukcja tkanki tłuszczowej to proces, który wymaga zaangażowania i ciężkiej pracy.

Mit: Nie występują naturalnie

Wręcz przeciwnie! Spalacz tłuszczu bez stymulantów przeważnie bazuje na naturalnych składnikach, których nierzadko dostarczamy wraz z posiłkiem. Wśród najpopularniejszych, naturalnych spalaczy, wymienia się:

Patronite
Patronite
  • Kawę – a dokładnie zawartą w niej kofeinę, która zwiększa wydatkowanie energii przez organizm.
  • Zieloną herbatę – szacuje się, że picie zielonej herbaty w ciągu dnia umożliwia spalanie nawet do 100 kcal więcej,
  • Imbir i cynamon – obie przyprawy zwiększają wydatkowanie kalorii,
  • Kurkumę – która ogranicza rozwój tkanki tłuszczowej. W połączeniu z pieprzem stanowi za naturalny shot zwiększający odporność i zmniejszający obwody ciała.

 

Oprócz powyższych, w składzie suplementów na spalanie tkanki tłuszczowej znajdziesz także l-karnitynę, która jest transportem dla spalonych, wolnych kwasów tłuszczowych oraz CLA, który jest przeciwutleniaczem.

Zobacz przykładowe spalacze bez stymulantów w ofercie https://gymsanctuary.com/

Mit: Spalacze tłuszczu bez stymulantów są bardzo niebezpieczne

Największą zaletą spalaczy lipotropowych jest fakt, że w ich składzie nie ma stymulantów, podnoszących temperaturę ciała. Oznacza to, że środki te są dużo bezpieczniejsze, np. w przypadku pacjentów z nadciśnieniem czy problemami na tle sercowo-naczyniowym. Jak zawsze w przypadku suplementów – wiele zależy od ogólnie prowadzonego trybu życia, prowadzonej diety, spożywania ewentualnych używek. Nie zaleca się spożywania większej niż zalecana, dawki dobowej.

W przypadku pytań lub wątpliwości – udaj się do lekarza prowadzącego, który zleci wykonanie odpowiednich badań, klasyfikujących Cię do spożywania powyższych suplementów.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *