Szukaj

Czym jest drenaż limfatyczny i jakie przynosi korzyści?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Drenaż limfatyczny określany też jako masaż pneumatyczny lub masaż kompresyjny niesie ze sobą wiele prozdrowotnych korzyści. Ten nieinwazyjny zabieg wykorzystuje technikę uciskową, m.in.: zmniejsza widoczność cellulitu, napięcie tkanki mięśniowej i przynosi ulgę osobom, które zmagają się z obrzękiem limfatycznym.

Czym jest drenaż limfatyczny i jakie przynosi korzyści?

Jak wygląda drenaż limfatyczny ciała? Czy to boli?

Drenaż limfatyczny pozwala osiągnąć pożądane cele poprzez wywieranie kontrolowanego ucisku na ciało. Podczas zabiegu używane są specjalnie opracowane mankiety ze sprężonym powietrzem, które je naprzemiennie wpompowują i wypompowują. Certyfikowany sprzęt do masażu kompresyjnego sprzyja szybszej regeneracji powysiłkowej. Zwykle tego typu urządzenia oferują specjaliście co najmniej kilka poziomów kompresji do wyboru, co pozwala mu dobrać indywidualnie program zabiegu w zależności od potrzeb i możliwości zdrowotnych Pacjenta. Zastanawiasz się, czy drenaż limfatyczny jest bolesny? Nie, w opinii osób, które regularnie poddają się tego rodzaju zabiegom, sesje drenażu są przyjemne i relaksujące. Po presoterapii możesz poczuć się przyjemnie lekko i dostać zastrzyk nowej energii.

Korzyści drenażu limfatycznego

Zabiegi drenażu limfatycznego są na tyle uniwersalne, że znajdują zastosowanie w branży SPA&Wellness, medycynie sportowej, jak i oczywiście fizjoterapii. Masaż kompresyjny dobrze radzi sobie z zastojami wodnymi, usprawnia przepływ limfy i zmniejsza widoczność cellulitu. Dzięki regularnym sesjom presoterapii możesz szybciej regenerować się po treningu (stąd tak wielu sportowców ceni sobie te zabiegi). Drenaż limfatyczny może też wspomagać proces odchudzania, ujędrnia i uelastycznia ciało. Zaletą tej procedury jest też sprawniejsze usuwanie toksyn z organizmu. Masaż limfatyczny jest polecany nie tylko sportowcom, ale też pracownikom umysłowym, którzy prowadzą siedzący tryb życia, i osobom z zaburzeniami gospodarki wodnej, mineralnej oraz hormonalnej.

Dzięki nieinwazyjnej i bezbolesnej presoterapii możesz usprawnić krążenie krwi i limfy, zlikwidować obrzęki oraz zwalczyć cellulit wodny (bez względu na stadium zaawansowania). Masaż kompresyjny przyśpiesza przemianę materii, redukuje obwody ciała i wspiera regenerację mięśni po aktywności fizycznej. Regularne sesje masażu pozwalają również złagodzić bóle mięśniowe.

Jakie są wskazania do drenażu limfatycznego?

Rozważ presoterapię, jeśli masz stwierdzoną:

Patronite
Patronite

otyłość,
zaburzenia cyrkulacji chłonki,
niewydolność żył,
zaburzenia krążenia,
choroba niedokrwienna kończyn dolnych.
Z efektów masażu kompresyjnego będą też zadowolone osoby problemami takimi, jak: obrzęk tłuszczowy, zespół ciężkich nóg i cellulit. Możesz traktować zabiegi drenażu jako element profilaktyki żylaków lub detoksykacji organizmu. Drenaż może też skrócić proces rekonwalescencji po różnych zabiegach ortopedycznych, ułatwiając ci powrót do zdrowia.

Jakie są przeciwwskazania do drenażu limfatycznego?

Przed skorzystaniem z masażu kompresyjnego, musisz poznać ewentualne czynniki wykluczające możliwość poddania się presoterapii. Głównymi przeciwwskazaniami w przypadku tej procedury są:

  • choroby nerek,
  • niewydolność serca,
  • patologiczna ciąża,
  • miażdżyca,
  • astma,
  • epilepsja,
  • stany zapalne stawów,
  • choroby zakaźne,
  • drętwienie kończyn,
  • zakrzepica żył głębokich,
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • ostry obrzęk płuc,
  • choroby nowotworowe,
  • ostra neuropatia.

Podsumowując, drenaż limfatyczny niesie ze sobą korzyści czysto estetyczne, jak i lecznicze. Może być łączony z wieloma zabiegami kosmetologicznymi i z zakresu medycyny estetycznej, zwiększając efektywność całej kuracji.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *