Uszkodzone kręgi szyjne C4-C7

//Uszkodzone kręgi szyjne C4-C7
Fotodepilacja Wrocław

Pytanie

Dzień dobry, jestem po operacji kręgosłupa. Miałem uszkodzone 4 kręgi szyjne od c4 do c7 i nie mogę poruszać ręką. Jedynie tylko trochę ruszam palcem wskazującym, małym i kciukiem. Czy mam jakieś szanse na poruszenie całą ręką?

Pozdrawiam
Krzysztof

Odpowiedź

Panie Krzysztofie,
aby odpowiedzieć na pytanie określając rokowania musiałbym zapoznać się z pełną dokumentacją medyczną. Potrzebna jest wiedza na temat rodzaju i stopnia uszkodzenia kręgów. Niezbędna jest również diagnostyka przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (EMG), aby określić deficyty neurologiczne. Możliwe, że częściowo funkcja nerwów będzie powracać jednak jest to ściśle uzależnione od stopnia uszkodzenia korzeni nerwowych lub splotu.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Paweł Błachotnik
centrum.fizjoterapeuty.pl


Paweł Błachotnik – ZnanyLekarz.pl

Rehabilitacja Wrocław
Autor: | 2017-04-04T10:03:19+00:00 02 Wrzesień, 2016|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!