Szukaj
Szukaj

Pęknięcie pierścienia włóknistego

Spis treści

Pytanie


Witam serdecznie,
podczas badania przy użyciu rezonansu magnetycznego stwierdzono u mnie pęknięcie pierścienia włóknistego oraz przepuklinę 6mm, która wnika do kanału kręgowego. Konsultowałem temat z neurochirurgiem i dostałem skierowanie do szpitala na operację. Byłem na konsultacji u fizjoterapeuty, który stwierdził, że jeżeli jest pęknięcie to operacja jest jedyną opcją.

Bardzo boję się operacji i chciałbym zapytać, czy faktycznie nie da się „wyprowadzić” mnie na prostą bez użycia skalpela? Mieszkam w woj. kujawsko-pomorskim, być może znacie Państwo jakiegoś godnego polecenia fizjoterapeutę, który byłby w stanie mi pomóc.

Krzysztof

 

Odpowiedź


Panie Krzysztofie,
z przedstawionych przez Pana informacji wynika, że prowadzący specjaliści wiedzą co robią. Mają oni możliwość zapoznania się bardzo dokładnie z historią choroby, przeanalizowania jej i obecnego stanu, a także zaproponowania najlepszego dla Pana rozwiązania. Dlatego nie mogę podważyć decyzji lekarza prowadzącego i fizjoterapeuty, który miał okazję się z Panem spotkać. Jestem przekonany, że jest Pan w dobrych rękach. Mogę jedynie zasugerować, że jeszcze przed operacją fizjoterapeuta powinien rozpocząć rehabilitację, która przygotuje Pana do operacji i łatwiejszego, szybszego powrotu do zdrowia po niej. Ale z pewnością taką informację otrzymał już Pan w trakcie konsultacji z fizjoterapeutą.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *