Łokieć golfisty – blokada sterydowa

//Łokieć golfisty – blokada sterydowa
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
wykryto u mnie łokieć golfisty. Byłem u 4 specjalistów, jeden z nich zapytał czy wyrażam zgodę na blokadę sterydową. Ból jest nie do wytrzymania. Prosiłbym o wypowiedź. Nie zgodziłem się na blokadę, ponieważ biorę leki na nadciśnienie i cukrzycę. Czy jest inna opcja?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Patryk

Odpowiedź

Panie Patryku,
schorzenie pod nazwą łokieć golfisty może mieć różne podłoże patologiczne. Jednemu pomoże blokada, drugiemu niekoniecznie. Dlatego ważna jest tutaj odpowiednia diagnoza: skąd wziął się ten łokieć golfisty. Taką diagnozę mogą postawić m.in. fizjoterapeuci, którzy zajmują się pracą z tzw. łańcuchami mięśniowo-powięziowymi. Na zasadzie przyczynowo-skutkowej są w stanie dokładnie określić co jest przyczyną pojawienia się łokcia golfisty (a może być ich wiele) i nacelować fizjoterapię bezpośrednio w źródło dolegliwości, tym samym eliminując objawy właśnie łokcia golfisty.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki