Brzeżne zwłóknienie pourazowe mięśnia – ćwiczenia

//Brzeżne zwłóknienie pourazowe mięśnia – ćwiczenia
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
zwracam się z prośbą o poradę ćwiczeń, które mogę robić w domu. Przy silnym uderzeniu piłki poczułem ból. Przy każdym podnoszeniu nogi odczuwam kłucie. Zrobiłem USG mięśnia czworogłowego uda i wyszło drobne brzeżne zwłóknienie pourazowe.

Pozdrawiam
Arek

Odpowiedź

Panie Arku,
niestety bardzo ciężko jest doradzić w kwestii ćwiczeń, które można wykonywać w domu z uwagi na niedostateczną wiedzę dotyczącą Pana urazu. Gdybym zalecił Panu ćwiczenia, które wydają się odpowiednie w tym momencie, mógłbym Panu nie tyle pomóc, co nawet zaszkodzić. Każde zalecenie, nawet dotyczące ćwiczeń powinno być poprzedzone zebraniem odpowiedniego wywiadu od Pacjenta, a także wnikliwą diagnostyką, czyli spotkaniem się z nim. Dopiero te czynności pozwolą na indywidualny dobór ćwiczeń.

Fotodepilacja Wrocław

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!