Ból w pośladku

Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
podczas biegania, a biegam już od około 3 lat, pojawił mi się ból w pośladku. Następnie pojawił się z przodu uda i z wewnętrznej strony uda. Miejsca bólu Zostały rozmasowane i po odpoczynku, ból niestety powrócił przy próbie biegania. Moje pytanie jest takie, czy może mieć ten ból głębsze podłoże? Czy może promieniować np. od kręgosłupa? Czy może tez od stopy, które nieprawidłowo stawiam?

Dorota

Odpowiedź

Pani Doroto,
jak najbardziej. Być może rozmasowane partie mięśniowe wcale nie były przyczyną Pani problemów, który prawdopodobnie leży głębiej (głębsze partie mięśniowe). Ból oczywiście nie koniecznie musi pochodzić z z samych, przeciążonych mięśni. Aby dokładnie dowiedzieć się dlaczego pojawił się u Pani ból, należy skonsultować się z lekarzem i fizjoterapeutą oraz wykonać niezbędne badania w postaci diagnostyki obrazowej (RTG miednicy i rezonans kręgosłupa). Dopiero wtedy będzie można określić przyczynę bólu i ją wyeliminować, tym samym eliminując ból.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki