Ból pośladka – przyczyny

//Ból pośladka – przyczyny
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,

chciałbym zapytać o ból piszczela. Czy może być spowodowany przez ból pośladka? To nie tylko boli piszczel, bo tak do stopy promieniuje. Czuję ból w prawym pośladku i jak wypnę biodro w prawą stronę, to czuję tak jakby coś mi się tam przesuwało, robię tez masaż wałkiem bracroll po pośladku i ból się zmniejszył, ale podczas tego tez czuję jakby coś mi tam przeskakiwało. Może to być mięsień gruszkowaty? A jak tak, to da się to w 100% wyleczyć samymi zabiegami?

Pozdrawiam
Mateusz

Odpowiedź

Panie Mateuszu,
istnieje takie schorzenie jak zespół mięśnia gruszkowatego. Dotyczy ona napięcia mięśnia gruszkowatego przez który, albo obok którego (w zależności od budowy anatomicznej), przebiega nerw kulszowy. W celu zdiagnozowania, czy jest to zespół mięśnia gruszkowatego, czy może problem dotyczy innych struktur polecam udać się do fizjoterapeuty. Wiele przypadków można wyleczyć samymi zabiegami, niewątpliwie jest to słuszny kierunek leczenia dla Pana.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Strefa Fizjoterapii
Autor: |2018-03-10T12:20:20+00:0007 Październik, 2016|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki