Ból barku

Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
jak mogę zwalczyć ból barku, który uniemożliwia mi podnoszenie ręki oraz sięganie do tyłu np. przy zapinaniu stanika, ubieraniu się? Pracuję w przetwórstwie owoców i wykonuję non stop mechaniczne ruchy rękoma, szczególnie prawą.

Pozdrawiam
Maria

Odpowiedź

Pani Mario,
jeżeli ból nie zaczął się po gwałtownym urazie to najprawdopodobniej już od dłuższego czasu dochodziło do zmian przeciążeniowych tego barku. Istotne jest, aby na początku poprawić zakres ruchomości. Bez tego tkanki miękkie okołostawowe będą nadal zużywać się. Myślę, że sama Pani tego bólu nie zniweluje i będzie musiał zrobić to specjalista. Po dokładnym przeprowadzeniu testów funkcjonalnych i wykryciu co tak naprawdę powoduje dolegliwość będzie mógł zalecić, a także zastosować odpowiednie leczenie.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii
Autor: |2018-03-10T13:38:36+00:0008 Lipiec, 2016|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki