Szukaj
Szukaj

Taśma do kinesiotapingu yellowTAPE – opinie i recenzje

Spis treści

Taśma do kinesiotapingu yellowTAPE firmy yellowSPORT to unikalny, oryginalny produkt od niedawna podbijający rynek medyczny. Na pierwszy rzut oka zauważa się nietypowy kolor produktu, który jest jednocześnie symbolem tej firmy. Sprawdziliśmy, jakie jeszcze zalety posiadają taśmy yellowTAPE i czy swoimi parametrami spełnią oczekiwania kupujących.

Taśma do kinesiotapingu yellowSPORT

YellowTAPE taśma do kinesiotapingu – parametry produktu

Taśma do kinesiotapingu posiada następujące parametry:

  • ciekawy, żółty kolor (w sklepie otrzymać można zarówno stonowane barwy, jak i kolory intensywne);
  • wymiary 5cm x 5m;
  • część klejąca pokryta hipoalergicznym klejem akrylowym;
  • wysokiej jakości tworzywo, z którego wykonano taśmy – bawełna;
  • zdolność przepuszczania powietrza;
  • wodoodporność;
  • elastyczność 140%.

Każda rolka zapakowana jest w plastikowe opakowanie, które ułatwia korzystanie z taśmy i chroni ją przed zniszczeniem czy wybrudzeniem. Umożliwia również jej bezpieczny transport. Produkt nadaje się do wszystkich popularnych sposobów oklejania – wybraną formę z łatwością można wyciąć nożyczkami. Nałożony na oczyszczoną skórę plaster i delikatnie ogrzany celem aktywacji kleju utrzymuje się na ciele nawet do 5 dni. Taśma nie roluje się i nie odchodzi podczas zamoczenia w wodzie.

Dużą zaletą jest jej hipoalergiczność, nawet pomimo intensywnego koloru. Taśma do kinesiotapingu yellowSPORT jest dobrze tolerowana przez skórę, nie powoduje uczulenia, odparzeń czy uszkodzeń naskórka. Po zastosowaniu oliwki można ją z łatwością zdjąć. Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, nawet w przypadku oklejania stawów czy wyniosłości kostnych. Dzięki temu każdy specjalista doceni jej uniwersalność oraz widoczne efekty stosowania.

Zastosowanie taśmy do kinesiotapingu yellowSPORT

Taśma do kinesiotapingu ma obszerne zastosowanie w każdej dziedzinie fizjoterapii. Może wspierać korekcję wad postawy, wymuszając właściwe utrzymanie sylwetki, przyspieszać regenerację tkanek po kontuzjach sportowych oraz zmniejszać obrzęki poprzez wspomaganie odpływu chłonki. Produkt zmniejsza widoczność siniaków, przyspiesza regenerację mięśni i normalizuje napięcia mięśniowe. Odpowiednio nałożone aplikacje zwiększają także uczucie stabilności, np. w stawach kolanowych czy skokowych, a także wspierają terapię rozejścia mięśnia prostego brzucha. Coraz częściej mówi się o korzyściach zastosowania plastrów do kinesiotapingu w kosmetologii i poprawie wyglądu twarzy.

Taśma do kinesiotapingu yellowTAPE

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *