Szukaj
Szukaj

Masażer pistoletowy – opinie i recenzja

Spis treści

Masażer pistoletowy to urządzenie, które w ostatnich miesiącach robi niemałe zainteresowanie, zarówno wśród użytkowników w domu, jak i fizjoterapeutów, którzy wykorzystują go w gabinetach fizjoterapeutycznych. Spowodowało to, że coraz więcej tego typu masażerów zaczęło pojawiać się na rynku. Przyjrzymy się nieco bliżej jednemu z nich, a mianowicie masażerowi pistoletowemu firmy KICA. Sprawdzimy jego parametry techniczne, jakie posiada zalety i wady, czy znajduje wyłącznie zastosowanie w domu i czy spełni oczekiwania fizjoterapeutów z naszego Centrum Fizjoterapeuty podczas prowadzonej rehabilitacji na pacjentach.

Masażer pistoletowy

Masażer pistoletowy KICA – parametry produktu

Masażer pistoletowy firmy KICA to innowacyjne urządzenie o niewielkiej masie, która wynosi zaledwie 495,5 g. Dzięki temu nie potrzeba dużej siły, aby unieść przedmiot i pozwala używać go przez dłuższy czas. Masażer generuje maksymalnie 3800 uderzeń na minutę, co stanowi ponad 60 uderzeń na sekundę. Ilość uderzeń na minutę można jednak zmniejszać w zależności od indywidualnych preferencji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wydajny akumulator – 2200 mAh, który może pracować nieprzerwanie przez 11 godzin na jednym ładowaniu. Jak zatem widać, urządzenie łączy w sobie minimalny ciężar przy jak najwyższej wydajności.

Urządzenie od KICA wyposażone jest w 4 wymienne końcówki, a każda z nich może być stosowana w innym celu. Dzięki temu można dobrać terapię indywidualnie pod własne zapotrzebowanie lub potrzeby pacjenta.

Masażer pistoletowy

Jednocześnie urządzenie umożliwia wybór programu, który będzie najbardziej adekwatny do aktualnego zapotrzebowania. W związku z tym do dyspozycji mamy następujące poziomy:

  • I – 1700 obrotów na minutę. Cel: pobudzenie mięśni;
  • II – 2400 obrotów na minutę. Cel: powierzchowna relaksacja mięśni i tkanek miękkich;
  • III – 3100 obrotów na minutę. Cel: głęboki masaż;
  • IV – 3800 obrotów na minutę. Stanowi to tryb profesjonalny.

Masażer pistoletowy

Zastosowanie

Masażer pistoletowy KICA może być stosowany zarówno indywidualnie, w warunkach domowych, jak również może stanowić oryginalne wyposażenie gabinetu fizjoterapeutycznego.

Przykładową grupą docelową odbiorców są osoby pracujące w jednej pozycji, np. siedzącej przed komputerem. Po dłuższym czasie przyjmowania określonej, wymuszonej pozycji mięśnie ulegają wzmożonemu napięciu i nie są dostatecznie zaopatrywane w krew, a tym samym w cenne składniki odżywcze. Korzystanie z opisanego wyżej produktu wpływa na rozluźnienie zbyt napiętych mięśni, likwidując ich sztywność i ból. Masażer pistoletowy wpływa na poprawę funkcjonalności wszystkich tkanek miękkich, również powięzi. Pomaga przyspieszyć regenerację mięśniową, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się u osób intensywnie trenujących i uprawiających aktywność fizyczną.

Zastosowanie masażera wiąże się z użyciem odpowiedniej końcówki. Przykładowo, końcówka płaska dobrze sprawdzi się przy obszernych, bardzo napiętych mięśniach, np. mięśniu czworogłowym uda czy mięśniach grzbietu. Końcówka w kształcie widełek przeznaczona jest do mięśni długich lecz wąskich, np. mięśni tylnej powierzchni goleni – umożliwiając sprawne ominięcie ścięgna Achillesa. Z kolei końcówka okrągła jest najbardziej uniwersalna i może być wykorzystywana na każdej powierzchni ciała, przy czym jej czynność jest umiarkowana. Na końcu warto wspomnieć o najbardziej profesjonalnej końcówce przypominającej swoim kształtem pocisk. Dzięki niej można dotrzeć do najgłębiej położonych struktur, a także opracować punkty spustowe.

Na poniższym filmie pokazujemy przykład rehabilitacji pacjenta po wieloodłamowym złamaniu kości ramiennej z naszego Centrum Fizjoterapeuty, podczas której wykorzystany został masażer pistoletowy KICA:

Masażer pistoletowy – opinia

Jakość wykonania
0%
Rozmiar masażera
0%
Do użytku domowego
0%
Do użytku profesjonalnego
0%
Masa
0%
Moc
0%
Ilość wymiennych wkładów
0%Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

4 odpowiedzi

  1. Jaki masażer kupić by rozbił przewodzciele bo nie mogę rozbić rollerem chce w dobrej cenie ale by dał radę to rozbić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *