Szkolenie online Blizny to 4-modułowa dawka wiedzy dotycząca wszystkich aspektów związanych z bliznami, bez względu na ich powstawanie. Tworzy bazę informacji, na której następnie budować można własną praktykę. Nauki prowadzone są przez 3 specjalistów z ogromnym doświadczeniem, będących autorytetami w branży medycznej na całym świecie. Kursant, po wykupieniu dostępu, otrzymuje roczny dostęp do wszystkich modułów kursowych na temat blizn i do tych, które jeszcze powstaną. Szkolenie powstało z inicjatywy Masaż Tkanek Głębokich i można się zapisać na stronie: masaztkanekglebokich.pl.
Szkolenie online: Blizny – dla kogo?
Szkolenie online: Blizny kierowane jest do wszystkich fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i pracowników służb medycznych, spotykających się w swojej pracy z bliznami pooperacyjnymi i bliznami pourazowymi. Zawiera sporą dawkę wiedzy dotyczącej m.in. powstawania blizn, ich znaczenia i wpływu na pozostałe struktury organizmu. Szkolenie może odbyć jednak każda osoba, także niezwiązana zawodowo z medycyną, która zmaga się z bliznami na własnym ciele i chce bliżej poznać tajniki tego problemu. Świadomość na temat blizn i procesów gojenia się uszkodzeń tkankowych jest o tyle istotna, że częstotliwość ich występowania współcześnie wciąż wzrasta. Z kolei sama ich obecność może negatywnie rzutować na ogólne zdrowie i samopoczucie.
Szkolenie online: Blizny – kompleksowa wiedza, przydatna każdemu
Szkolenie online: Blizny składa się z 4 modułów szkoleniowych w wersji online. Po wykupieniu dostępu użytkownik może wielokrotnie wracać do nich w ciągu najbliższego roku:
- Moduł I – prowadzony przez Alastair McLoughlin. Prezentuje dokładne powstawanie, formowanie się blizny na wszystkich etapach gojenia tkanki oraz wyjaśnia, jak dużym problemem we współczesnej cywilizacji jest obecność blizn na ciele. Bazując na własnym, wieloletnim doświadczeniu wyjaśnia, jak poszczególne metody pracy z blizną wpływały na ciało pacjenta. Można dowiedzieć się, jaki jest czas pracy z różnymi rodzajami blizny, a także zaobserwować zmiany w jakości blizn na USG;
- Moduł II – prowadzony przez Catherine Ryan. Wyjaśnia znaczenie i wpływ homeostazy na procesy gojenia, zawiera wartościowe treści z zakresu fizjologii człowieka, a wszystko to w kontekście blizn. Przytaczane są interesujące wyniki badań, które mogą znacznie poszerzyć punkt widzenia w tym temacie;
- Moduł III – prowadzony przez Marjorie Brook. Przedstawia ona problemy zdrowotne związane z obecnością blizn, jak również wpływ poszczególnych rodzajów blizn na występowanie konkretnych dolegliwości. Wyjaśnia szczegółowo, dlaczego blizny wiążą się z napięciami w ciele człowieka;
- Moduł IV – prowadzony ponownie przez Alastair McLoughlin. Prezentuje on wpływ blizn na konkretne dolegliwości, co popiera wynikami badań oraz obserwacjami własnymi. Jest pewnym rozszerzeniem poprzedniego modułu. Wyjaśnia, dlaczego terapia blizn jest tak ważna dla zachowania zdrowia.
Wszystkie moduły zawierają także znaczące informacje odnośnie najnowszych technik i metod pracy z bliznami. Przygotowują do działań praktycznych, które każdy specjalista może podjąć ze swoimi pacjentami. W szkoleniu nie znajdziemy jednak praktycznych wskazówek jak pracować z bliznami i jak dokładnie powinna wyglądać terapia z pacjentem. Jest ono więc przeznaczone dla osób chcących rozszerzyć swoją wiedzę na temat blizn w kontekście badań naukowych i ich wpływu na organizm.
Zobacz również: Kody rabatowe (na szkolenia i kursy z fizjoterapii).