Szukaj
Szukaj

Zabieg liposukcji laserowej w Łodzi – pozytywny wpływ na Twoje zdrowie

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Liposukcja to innowacyjny zabieg, który zmienił życie wielu osób. Otyłość jest poważnym problemem, który dotyczy coraz większej ilości ludzi. Jedzenie stało się naszym uzależnieniem, a punkty gastronomiczne szybkiej obsługi wpłynęły na problemy związane z wagą. Odkładanie się złogów tłuszczu nie pozostaje obojętne dla naszego organizmu. Nadwaga jest odpowiedzialna za poważne problemy zdrowotne na przykład: nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, choroby i zaburzenia pracy serca oraz cukrzyca.

Zabieg liposukcji laserowej w Łodzi – pozytywny wpływ na Twoje zdrowie

Liposukcja laserowa w Łodzi jest zabiegiem, który poprawia nasz stan zdrowia oraz wygląd. Poprawie ulega funkcjonowanie psychiczne i fizyczne, dlatego zabieg działa wielowymiarowo. Liposukcja należy do zabiegów chirurgii plastycznej. Jest stosowana jako metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie powinno się korzystać z zabiegu w celach odchudzania, gdy nie próbowało się tradycyjnych metod zrzucenia wagi.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg liposukcji?

Nie zawsze jesteśmy w stanie zrzucić zbędne kilogramy, które odkładają się na ciele w formie złogów tłuszczu. Czasami stosujemy specjalne, zdrowe i zrównoważone diety oraz regularnie uprawiamy sport i ćwiczymy, a nasze ciało nie chce się pozbyć nadmiaru tłuszczu. W takich sytuacjach musimy sięgnąć po inne sposoby zrzucania wagi.

Zabieg liposukcji jest dedykowany osobom, które zmagają się z nadmiarem tłuszczu, najczęściej w okolicach: pośladków, ud, boków, pleców, piersi, rąk, podbródka, ramion, brzucha i bioder. Niektóre części ciała są bardziej podatne na otłuszczenia. Najgroźniejszym miejscem jest brzuch, z którego bardzo trudno jest zrzucić kilogramy. Zabieg liposukcji jest skierowany do osób, które w żaden inny sposób nie są w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej. Kiedy inne sposoby zawodzą, liposukcja sprawdzi się doskonale. Dzięki zabiegowi możliwe jest zrzucenie nawet 7 kilogramów. Z liposukcji może skorzystać każdy – mężczyźni i kobiety, o dobrym ogólnym stanie zdrowia.

Pamiętajmy, że liposukcja jest zabiegiem trwałym, jednak w przypadku naszego własnego zaniedbania, złogi tłuszczu mogą się ponownie pojawić. Po zabiegu zalecana jest zmiana trybu życia na zdrowy i aktywny, ponieważ tłuszcz może się pojawić w każdej chwili, również w innych miejscach, gdzie zabieg nie został przeprowadzony.

Jak wyglądają rezultaty po zabiegu liposukcji?

Zabieg liposukcji pozostawia nasze ciało smuklejsze. Zyskujemy zatem wymodelowaną sylwetkę, która pozbawiona jest zbędnych ilości tłuszczu. Nasze ciało odzyskuje dawny blask oraz wygląd. Po zabiegu wreszcie jesteśmy w stanie spojrzeć w lustro. Wielu ludzi odzyskuje pewność siebie oraz zwiększa swoją samoocenę. Wygląd zewnętrzny odgrywa ważną rolę w naszym życiu, dlatego staramy się uzyskać jak najlepsze efekty. Zabieg liposukcji pozytywnie wpływa na postrzeganie siebie oraz na kwestię psychiczną.

Po liposukcji czujemy się zdrowsi i bardziej elastyczni. Wreszcie wyzbywamy się wstydu przed pokazywaniem ciała. Co ważniejsze, jesteśmy bardziej ruchliwi. Bardzo często zdarza się tak, że tłuszcz ogranicza naszą mobilność. Duże ilości tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha oraz bioder sprawia, że jesteśmy mniej elastyczni i mamy ograniczone ruchy. Pozbywając się nadmiaru tłuszczu jesteśmy lżejsi i tak też się czujemy.

Nasze ciało po zabiegu z każdym dniem dochodzi do siebie. Cały organizm musi się przyzwyczaić do nowego wyglądu. W zależności od rodzaju zabiegu, po jakimś określonym czasie zaczynamy zauważać coraz lepsze efekty.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Liposukcja – zdrowotne oddziaływanie zabiegu

Liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu. Jej działanie umożliwia wymodelowanie określonej części ciała tak, aby uwydatnić jej największe atuty. Najczęstszą częścią ciała poddawaną liposukcji jest brzuch, bowiem w tej okolicy lokalizuje się zwykle najwięcej trudno usuwalnego tłuszczu.

Na liposukcji zyskuje cały organizm. Jest to najbardziej skuteczna metoda pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ze względu na poprawę wyglądu polepsza się nasze funkcjonowanie psychiczne. Unikamy zaburzeń odżywiania oraz innych problemów związanych z samooceną. Na skutek pozytywnego odbioru własnego ciała zwiększa się nasze libido. Rezultaty w formie zwiększonego popędu seksualnego zauważa się u obu płci.

W kwestii zdrowia fizycznego pozostaje wiele wartościowych skutków. Przede wszystkim unikamy chorób. Zmniejsza się ilość komórek zapalnych zlokalizowanych w naszym organizmie oraz obniża się poziom trójglicerydów, które odpowiadają za, na przykład miażdżycę. Otyłość brzuszna odpowiada za występowanie wielu poważnych chorób, między innymi cukrzycy drugiego stopnia. Stosując zabieg liposukcji możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na problemy, którym sprzyja występowanie nadwagi.

Chudsze ciało to zdrowsze ciało. Otyłość nas ogranicza oraz powoduje wiele komplikacji. Ludziom o normalnej wadze znacznie łatwiej funkcjonować w życiu codziennym. Z tego względu powinno się zdecydować na zabieg liposukcji. Zmiana trybu życia nie zawsze pomaga, ale jest wymagana do prawidłowego działania.

Zabieg liposukcji – metody i przebieg zabiegu

Liposukcja laserowa obejmuje wiele metod. Możemy wyróżnić różne odmiany, które inaczej działają na skórę oraz pozostawiają inne efekty końcowe.

  • Liposukcja klasyczna – ssąca to dość inwazyjny zabieg, który należy do poważnych działań chirurgicznych. Jest wykonywany coraz rzadziej ze względu na bolesny przebieg oraz dużo skutków ubocznych. Ponadto organizm dochodzi do siebie po klasycznej liposukcji około roku czasu.
  • Liposukcja laserowa – jeden z najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które zapewnia doskonałe efekty. Bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który przynosi dużo korzyści dla struktury skóry. Miejsce poddane zabiegowi jest jędrne, elastyczne i dużo zdrowsze. Laser ma wiele zastosowań, które przynoszą zbawienny efekt dla skóry.
  • Liposukcja kawitacyjna – ultradźwiękowa – jest to zabieg o bezinwazyjnym przebiegu, który za pomocą ultradźwięków rozbija tkankę tłuszczową, usuwaną później przez organizm.

Liposukcja – bezpieczeństwo zabiegu odsysania tłuszczu

Liposukcja należy do bezpiecznych oraz sprawdzonych zabiegów. Jej najbezpieczniejsza odmiana to laserowa liposukcja, ponieważ nie wiąże się z poważnymi skutkami ubocznymi, a co ważniejsze – jest bezinwazyjna. Każdy zabieg wymaga przeprowadzenia przez doświadczonych specjalistów. Zanim zostanie przeprowadzony zabieg, pacjent musi zgłosić się na konsultację lekarską. Na wizycie zostanie określony stan zdrowia klienta, po czym w następnej kolejności może nastąpić kwalifikacja do zabiegu w określonej formie. Do każdego zabiegu należy podchodzić z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

Zabiegi liposukcji są wykonywane od dawna. Ważne, aby zabiegiem zajęła się odpowiednia osoba, która zna się na danym temacie. Najbezpieczniej jest korzystać z najmniej inwazyjnych zabiegów, ponieważ są one pozbawione większego ryzyka. Wybierając laserową liposukcję możemy się spodziewać spektakularnych efektów, których nie uzyskamy poprzez liposukcję klasyczną.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *