Szukaj
Szukaj

Wszywka alkoholowa Lublin zatrzymuje cykl metaboliczny alkoholu

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Uzależnienie od alkoholu objawia się przede wszystkim znacznym wzrostem tolerancji na napoje wysokoprocentowe. Osoba uzależniona traci kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu. Takie osoby nawet jak sobie zaplanują na imprezie, że po np. 2 drinku przestają pić, nie potrafią trzymać się swojego planu. Na szczęście coraz więcej osób uzależnionych chce walczyć z chorobą alkoholową. Dość często nie wiedzą jak się zabrać za terapię alkoholową i od czego zacząć. W takim wypadku najlepszą opcją jest zgłoszenie się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal. Czym właściwie jest popularna wszywka alkoholowa Lublin? I dlaczego leczenie za pomocą terapii awersyjnej jest niezwykle skuteczne?

Wszywka alkoholowa Lublin zatrzymuje cykl metaboliczny alkoholu

Czym jest Esperal stosowany w leczeniu choroby alkoholowej?

Esperal jest lekiem. Występuje w formie tabletek. Na szczęście nie trzeba pamiętać o ich regularnym zażywaniu, ponieważ tabletki z Esperalem są wszywane podskórnie. Jest to niewątpliwa zaleta leczenia wszywką. Tabletki te zawierają substancję czynną – Disufiram. Substancja o tej specyficznej nazwie skutecznie blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, który bierze udział w procesie trawienia alkoholu w wątrobie. Przez zablokowanie enzymu osoba z wszywką nawet po spożyciu niewielkiej ilości napojów alkoholowych doznaje wielu nieprzyjemnych doznań. Jakich?

Co się dzieje po połączeniu wszywki alkoholowej Esperal z alkoholem?

Osoby decydujące się na zabieg zaszycia alkoholowego powinny być silnie zmotywowane do powrotu do całkowitej trzeźwości. Napicie się nawet niewielkiej ilości alkoholu spowoduje reakcję Disulfiramu z etanolem. Co może wtedy się stać? Jakich objawów może spodziewać się uzależniony łamiący abstynencję?

  • zawroty głowy i ból to jedne z najczęściej występujących działań niepożądanych,
  • mdłości i wymioty,
  • silne zaczerwienienie twarzy,
  • kołatanie serca,
  • duszność,
  • nadpotliwość,
  • i nadprodukcja potu,
  • drżenie mięśni,
  • lęk (szczególnie przed śmiercią),
  • w skrajnych przypadkach może to być zawał serca.

Objawy te występują zaledwie kilka minut po napiciu się alkoholu przez osobę zaszytą. Niektóre z nich mogą być tak niebezpieczne dla osoby uzależnionej, że mogą grozić nie tylko trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, lecz również śmiercią. Jedynym sposobem aby zapobiec powstaniu wyżej wymienionych skutków ubocznych jest zachowanie całkowitej abstynencji.

Przygotowanie do zabiegu zaszycia alkoholowego

Zabieg jakim jest zaszycie alkoholowe nie jest zabiegiem ingerującym w sposób szczególny w organizm uzależnionego pacjenta. Oznacza to, że nie ma konieczności większych przygotowań do jego wykonania. Pacjent na zabieg musi zgłosić się trzeźwy. Jest to najważniejszy warunek aby w ogóle został dopuszczony do jego wykonania. Wymagana od niego jest minimum 24 godzinna abstynencja. Nie jest konieczne wykonywanie jakichkolwiek dodatkowych badań, skierowanie na zabieg ani samodzielne kupowanie leku, który jest na receptę. Gabinety oferujące zaszycie zapewniają oryginalny lek Disulfiram WZF w cenie zabiegu. Tylko wykorzystanie oryginalnych medykamentów gwarantuje skuteczność terapii awersyjnej oraz dalszego leczenia alkoholizmu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wszywka alkoholowa Esperal – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółową rozmowę (tzw. wywiad medyczny) w celu wykluczenia wszystkich przeciwwskazań, które mogą być przeszkodą do leczenia terapią awersyjną. Jeżeli lekarz dopuści pacjenta do zabiegu i stwierdzi, że wszystko jest w porządku, uzależniony podpisuje stosowne dokumenty. Najważniejszym z nich jest zgoda pacjenta na zabieg. Warto w tym miejscu przypomnieć, że nie powinno się zmuszać chorego na alkoholizm do tej właśnie terapii. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jeżeli napije się on alkoholu mając w swoim organizmie wszywkę, może to grozić nawet poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Najczęściej terapia ta nie przynosi wtedy oczekiwanych rezultatów. Jeżeli pacjent dopełni wszystkie formalności, lekarz przystępuje do wykonania zaszycia. Nacina skórę (jest to nacięcie bardzo niewielkich rozmiarów), aby w powstałą szczelinę wsunąć tabletki z Esperalem. Rana zostaje zaszyta szwami, które rozpuszczają się samodzielnie. Nie ma konieczności ponownego zgłaszania się do gabinetu w celu ściągnięcia szwów. Rana powinna zagoić się w ciągu kilku dni (max 7). Blizna będzie niemalże niewidoczna. Możemy wspomóc się ewentualnie maścią na blizny, jeżeli stwierdzimy, że rana nie zagoiła się tak jakbyśmy tego chcieli. Zabieg zaszycia alkoholowego jest całkowicie bezbolesny, ponieważ do jego wykonania stosuje się znieczulenie miejscowe. Dzięki tego rodzaju znieczuleniu pacjent przez cały czas jest świadomy.

Jaki jest czas działania wszywki alkoholowej Esperal?

Producent na opakowaniu oryginalnego leku Disulfiram WZF podaje, że wszywka alkoholowa Esperal działa przez okres 8 miesięcy. Statystyki leczenia awersyjnego pokazują jednak, że Disulfiram może działać nawet do roku czasu. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta, a także jego stanu zdrowia i stopnia uzależnienia przed zaszyciem. Jeżeli pacjent czuje, że potrzebuje nadal pomocy w postaci Esperalu – po zakończeniu działania wszywki może zaszyć się ponownie.

Przeciwwskazania do implantacji wszywki alkoholowej Esperal

Najważniejszym przeciwwskazaniem do zaszycia jest stan upojenia osoby uzależnionej w dniu planowanego zabiegu. Pacjent nietrzeźwy nie zostanie zakwalifikowany do wykonania zaszycia. Wykluczone z zabiegu są także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Mogą się one zgłosić na implantację dopiero po zakończeniu okresu laktacji/ciąży. Nadwrażliwość na jakikolwiek aktywny składnik leku także wyklucza z zabiegu. Pacjent, który przyjmuje leki w których składzie jest alkohol (jeżeli będzie to możliwe po konsultacji lekarskiej) powinien a okres kilku dni odstawić ich zażywanie. Dość poważnym przeciwwskazaniem są zaburzenia psychiczne pacjenta (w tym próby samobójcze w przeszłości). Wszywka alkoholowa działa przede wszystkim na psychikę pacjenta.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej

Pacjenci twierdzący, że wszywka alkoholowa Esperal wyleczy ich całkowicie z alkoholizmu niestety są w błędzie. Dlaczego? Musimy pamiętać, że tego rodzaju terapia nie może być stosowana samodzielnie. Zawsze po zaszyciu pacjent powinien zgłosić się na psychoterapię. Najlepszą opcją jest terapia grupowa (albo indywidualna) w placówce zamkniętej. To właśnie w takich miejscach osoby chore na alkoholizm uczą się jak wrócić do swoich dawnych nawyków – czyli życia w całkowitej trzeźwości. Na terapii w ośrodku osoby uzależnione uczą się samokontroli również w sytuacjach kryzysowych, których alkoholicy nie unikną po wyjściu z ośrodka. Niestety alkoholizm jest chorobą, która trwa całe życie. Można jedynie ją wyciszyć i żyć w całkowitej trzeźwości. Jest to możliwe dzięki wszywce alkoholowej Esperal oraz kompleksowej terapii alkoholizmu opartej na psychoterapii. Tylko połączenie wielu metod gwarantuje osiągnięcie sukcesu i powrót do całkowitej trzeźwości i życiu bez używek.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *