Szukaj
Szukaj

Ranking smartwatchów monitorujących zdrowie

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Nowoczesny zegarek elektroniczny to typowy gadżet, który może nie jest niezbędny do życia, ale z pewnością w znacznym stopniu je ułatwia. Pozwala nie tylko odbierać i pisać wiadomości oraz dzwonić z poziomu nadgarstka, ale także odczytywać większość powiadomień z telefonu i korzystać z wielu dostępnych na nim aplikacji. Większość smartwatchy pozwala także monitorować niektóre funkcje życiowe, a dzięki temu lepiej dbać o swoje zdrowie.

Ranking smartwatchów monitorujących zdrowie

Na rynku dostępnych jest cała masa elektronicznych zegarków pozwalających liczyć kroki, mierzyć liczbę spalonych kalorii, monitorować sen, a także mierzyć tętno, natlenienie krwi, a nawet ciśnienie. Na pierwszy rzut oka nie widać większych różnic pomiędzy parametrami poszczególnych modeli, zobaczyć je natomiast można w cenie. Pojawia się więc pytanie, jaki smartwatch do monitorowania zdrowia wybrać?

Najlepsze smartwatche do monitorowania parametrów życiowych

Przygotowaliśmy krótkie zestawienie, w którym znajdziesz warte uwagi smartwatche oferujące mnóstwo funkcji do monitorowania stanu zdrowia. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu rankingowi łatwiej Ci będzie wybrać model idealny dla siebie.

Smartwatch EMI ODI EKG

To inteligentne urządzenie na nadgarstek, które, jak deklaruje producent, oferuje całe mnóstwo funkcjonalności. Zegarek wyposażony został w ciśnieniomierz i pulsometr. Oprócz pomiaru pulsu i ciśnienia można także wykonać nim EKG, dlatego model ten jest szczególnie polecany dla osób mających problemy z sercem czy z układem krwionośnym. Smartwatch EMI ODI EKG ponadto monitoruje aktywność – liczy kroki i spalone kalorie, dzięki czemu pozwala śledzić postępy sportowe.

Cena: ok. 200 zł.

Smartwatch Samsung Watch 4 Classic 46mm LTE

To model z nieco wyższej półki cenowej, który nie tylko ładnie się prezentuje, ale też ma sporo do zaoferowania. W urządzeniu znalazł się przede wszystkim ciśnieniomierz, jednak trzeba pamiętać, że należy go skalibrować, wykorzystując sprzęt medyczny. Wyposażono je także w EKG do pomiaru anomalii w zakresie pracy serca i pulsoksymetr, który pokazuje, czy natlenienie krwi jest prawidłowe. Zegarek dodatkowo mierzy poziom tkanki mięśniowej i tłuszczowej czy zawartość wody w organizmie w ramach funkcji BIA. Jest to najdroższy ze wszystkich uwzględnionych w rankingu modeli, jednak oferuje on dużo więcej funkcji niż pozostałe zegarki.

Patronite
Patronite

Cena: ok. 1100 zł.

Smartwatch ProMedix PR-510

Kolejnym wartym uwagi smartwatchem oferującym wszystkie najważniejsze funkcjonalności do pomiaru podstawowych parametrów życiowych jest ProMedix PR-510. Analizując jego specyfikację widać, że został stworzony z myślą, by wspierać ludzkie zdrowie. Oferuje fotoelektryczny pomiar EKG, w tym dwie metody pomiaru dla zapewnienia najwyższej efektywności. Zegarek można wykorzystywać podczas codziennych aktywności, ponieważ mierzy pokonaną odległość i liczy spalone kalorie. Dodatkowo znajduje się w nim monitor snu. Wyświetlacz smartwatcha zapewnia wyraźny obraz, a bateria jest bardzo wytrzymała.

Cena: ok. 180 zł.

Smartwatch MEDIA-TECH MT865

Dzięki temu zegarkowi przeprowadzisz pomiar tętna, ciśnienia i natlenienia krwi, a także wykonasz EKG. Oferuje także możliwość mierzenia temperatury ciała i monitorowania snu. Wykorzystywać go można do pomiaru spalonych kalorii, przebytych kroków oraz pokonanego dystansu. Zegarek jednym słowem oferuje wszystkie niezbędne funkcje zdrowotne dostarczające medycznych danych o stanie organizmu.

Cena: ok. 200 zł.

Prowadzisz zdrowy tryb życia, dbasz o siebie, zwracasz uwagę, na to co jesz i uprawiasz aktywność fizyczną, a wszystko to po to, by zrzucić zbędne kilogramy? Do monitorowania efektów odchudzania przyda Ci się też waga diagnostyczna pozwalająca przeprowadzić pomiar masy ciała, a także masy mięśniowej, zawartości tkanki tłuszczowej czy masy kostnej. Rady dotyczące tego, jaką wagę diagnostyczną wybrać, znajdziesz tutaj.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *