Sky Clinic to wyjątkowe miejsce, w którym to można przejść całkowitą metamorfozę swojego wyglądu. Klinika ma do zaoferowania wiele różnorodnych zabiegów na twarz, jak i całe ciało.
Doświadczeni specjaliści zatrudnieni w placówkach znajdujących się we Wrocławiu i Warszawie zajmują się również przeszczepem włosów czy też leczeniem chrapania.
Dzięki nim każda osoba może odzyskać swoją pewność siebie i poczuć się lepiej w swoim ciele. Z usług Sky Clinic skorzystało już tysiące osób z całego kraju, ale klinika ta znana jest także poza granicami Polski.
Niezależnie od płci, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W szerokiej ofercie Sky Clinic znaleźć można między innymi: depilację laserową, mezoterapię, lifting HIF-u, plastykę brzucha, przeszczep tłuszczu, zabiegi wypełniające zmarszczki, peeling chemiczny, jak i zabieg nićmi PDO.
To jedna z najlepiej ocenianych i najbardziej zaufanych placówek zajmujących się zabiegami medycyny estetycznej i przeszczepem włosów.
Czym są nici liftingujące PDO?
Nici liftingujące PDO składają się z wytrzymałego syntetycznego włókna, czyli polidioksanonu. Włókno to natomiast zawiera jedno (monofilament) czy też dwa (polifilament) skręcone stałe włókna, które po danym czasie rozpuszczają się w tkance. Materiał ten nie od razu znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej.
Na początku był wykorzystywany głównie w chirurgii plastycznej, a dokładnie w szwach skórnych i podskórnych, ale również w ginekologii i okulistyce.
Po pewnym czasie pojawił się też w medycynie estetycznej. Co ważne, polidioksanon stymuluje wytwarzanie kolagenu odpowiadającego za napięcie skóry.
Nici PDO sprawiają, iż skóra jest jędrniejsza, staje się bardziej elastyczna oraz lepiej nawilżona. Zastosowanie ich dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Technika ta wykorzystuje naturalne napięcia skóry.
Dzięki niciom PDO możemy uzyskać widocznie odmłodzony wygląd. To jeden z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej.
Rodzaje nici PDO
Innowacyjne nici PDO dostępne są w trzech rodzajach:
Nici proste PDO
To nici o gładkiej strukturze, występują w postaci prostej typu mono, podwójnej skręconej typu twin, jak i spiralnej typu screw oraz twinscrew.
Nici haczykowate PDO
Mają w swojej strukturze nacięcia, po umieszczeniu w skórze i naciągnięciu, nacięcia te ulegają otwarciu i wyglądają jak haczyki. Ich celem jest zwiększenie efektów zabiegu liftingującego. Mogą być to nici haczykowate PDO jednostronne lub dwustronne,
Nici wypełniające PDO
To nowoczesne nici liftingujące PDO, które powstają przez wielokrotne skręcenia, skompresowanych nici prostych. Są świetną alternatywą dla zabiegów wypełniających z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.
Nici liftingujące PDO – jakie są wskazania do zabiegu z ich użyciem?
- worki pod dolną powieką,
- opadające policzki i brwi,
- lifting czoła,
- wiotka i miękka tkanka,
- V-lifting,
- fałdy skóry na policzku,
- fałd marionetkowy i podbródkowy,
- fałd nosowo-wargowy.
Nici PDO można też zastosować na całe ciało:
- otyłość (ramiona, brzuch),
- łysienie,
- rozstępy na brzuchu, pośladkach, ramionach,
- zmarszczki skóry na szyi, dekolcie,
- kształtowanie oraz ujędrnianie piersi.
Jak wygląda działanie nici PDO?
Do zabiegu używa się cienką igłę, którą wprowadzimy nici PDO. Co ważne, procedura ta nie wymaga użycia skalpela.
Wprowadzenie nici pod skórę pacjenta wykonuje się w taki sposób, aby podniosły ją, zmniejszając opadanie skóry spowodowane procesem starzenia.
Taka procedura pobudza skórę do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych, przez co staje się ona znacznie młodsza i jędrniejsza, a to wszystko w krótkim czasie.
Dochodzi do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Nici PDO są silnym syntetycznym włóknem, które ulega wchłonięciu przez ciało człowieka.
Zapewniają one długotrwały efekt odmłodzenia. Włókna po 8 miesiącach ulegają całkowitemu rozpuszczeniu, jednakże efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. 2 lata.
Rezultaty zabiegu nimi są natomiast podobne do tych uzyskanych po podaniu toksyny botulinowej.
Są one polecane zwłaszcza do podnoszenia skóry twarzy w takich rejonach jak linia brwi, czoło, policzki, żuchwa, ale też na szyi czy dekolcie. Nici PDO powinny być dobrane pod indywidualne potrzeby pacjenta.
Polecane są zwłaszcza te, które stymulują skórę do produkcji elastyny i kolagenu, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Specjalista dobiera nici liftingujące i ich długość, która wynosi zazwyczaj od 5 do 10 cm, w zależności od strefy skóry.
Zabieg nićmi PDO – jak się do niego przygotować?
5 dni przed zabiegiem:
- na 5 dni przed procedurą nie powinno się przyjmować niesteroidowych środków przeciwzapalnych, takich jak diklofenak, naproksen, aspiryna, ibuprofen. Trzeba też odstawić inne leki wpływające na krzepliwość krwi, jak i te zawierające miłorząb japoński,
- w dniu wprowadzenia nici nie należy korzystać z solarium, sauny, łaźni parowych oraz
W dniu zabiegu:
- krioterapii. Oprócz tego, należy unikać promieniowania słonecznego,
- w dniu zabiegu nie należy też wykonywać czynności, które mogłyby doprowadzić do zainfekowania miejsc iniekcji.
Jak wygląda zabieg nićmi PDO?
Nici liftingujące PDO to bezpieczny i dający spektakularne rezultaty lifting twarzy. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się przez długi czas, a nici sprawiają, że znacznie zwiększa się zagęszczenie skóry.
Warto też pamiętać, że z wprowadzeniem nici nie wiąże się konieczność zastosowania szwów skórnych. Nici PDO wprowadzane są na odpowiednią głębokość skóry przy użyciu kaniuli.
Przed przystąpieniem do tej procedury, pacjentowi aplikowany jest krem znieczulający. A więc taki lifting nie powoduje uporczywych dolegliwości bólowych.
Pacjent może jedynie odczuć minimalny dyskomfort wywołany delikatnymi nakłuciami. Chcąc uzyskać efekt liftingu dolnej części twarzy oraz podbródka wykorzystuje się od 2 do 3 nici na stronę.
Jeśli chodzi o całkowity lifting, wtedy stosuje się po 4-6 nici na stronę. Efekt odmłodzenia twarzy pojawia się niemal błyskawicznie. Nici gładkie, jak i te haczykowate gwarantują naturalny efekt odmłodzenia.
Poprzez zastosowanie tego zabiegu nie zmienia się rysów twarzy. Tego rodzaju lifting można wykonać raz na 1-2 lata. Po wprowadzeniu nici może być widoczna lekka opuchlizna. Okres utrzymywania się włókien w skórze zależy głównie od prowadzonego przez pacjenta trybu życia.
Nici liftingujące – zalecenia po zabiegu
- przez 6 godzin po zabiegu nie wolno dotykać miejsca nakłucia i po bliższych stref,
- przez 12 godzin nie można spożywać napojów alkoholowych,
- przez 72 godziny po wprowadzeniu niciPDO nie wolno masować oraz pocierać miejsc poddanych zabiegowi,
- w miejscu implementacji nici należy zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak mycie, demakijaż czy nakładanie kremu. Nie wolno wykonywać ruchów przesuwających przez okres miesiąca,
- przez tydzień od zabiegu powinno się spać na wysokich poduszkach oraz unikać niesymetrycznego ucisku twarzy podczas snu,
- przez tydzień należy też zrezygnować z intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy, jak i spożywania potraw wymagających szerszego otwarcia szczęki, jak i silnego żucia,
- przez miesiąc trzeba też ograniczyć wysiłek fizyczny do minimum, a więc niewskazane są ćwiczenia na siłowni, bieganie czy fitness,
- przez miesiąc nie wolni też narażać się na działanie wysokich temperatur, a więc odradzane jest uczęszczanie do saun, łaźni parowych i korzystanie z krioterapii,
- przez miesiąc nie można też wykonywać zabiegów kosmetologicznych w obszarze twarzy (ultradźwięki, fale radiowe, masaż) czy też zabiegów stomatologicznych.
Jakich efektów zabiegu nićmi PDO można się spodziewać?
Efekty zastosowania nici liftingujących są błyskawiczne, ale też niektóre pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Najpierw dochodzi do wyraźnego wygładzenia zmarszczek i podciągnięcia tkanek.
Po dwóch tygodniach rozpoczyna się drugi etap zmian, które zaczynają być zauważalne po miesiącu. Ma to związek z aktywacją produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Nici PDO dają takie efekty jak:
- wygładzenie rysów twarzy,
- lepsze napięcie skóry,
- wygładzenie zmarszczek,
- większa elastyczność skóry,
- zwiększona jędrność skóry,
- poprawa ogólnego stanu naskórka,
- redukcja napięcia mięśni mimicznych w obszarze twarzy.
Technika zabiegu korzysta z naturalnych linii napięcia skóry, dzięki czemu efekty estetyczne są podobne do tych po liftingu chirurgicznym. Następuje relaksacja mięśni mimicznych, przez co efekt jest naturalny, lecz podobny też do tego po podaniu toksyny botulinowej.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Efekty zabiegu nićmi PDO utrzymują się do maksymalnie 2 lat, jednak jest to kwestią indywidualną, która zależy od:
- trybu życia,
- rodzaju oraz ilości użytych nici PDO,
- wieku pacjenta,
- wyjściowej kondycji skóry.
Co ważne, efekty estetyczne są zauważalne jeszcze do pół roku po pełnych wchłonięciu włókien przez organizm pacjenta.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu nićmi PDO?
Niestety nie każdy może skorzystać z efektów, jakie daje wprowadzenie tych włókien pod skórę. Wśród przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu wymienia się przede wszystkim:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- tendencje do powstawania bliznowców,
- choroby autoimmunologiczne,
- przeziębienie, choroby gorączkowe,
- niewyrównana cukrzyca,
- otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- terapia przeciwzakrzepowa,
- infekcje wirusowe (opryszczka),
- choroba nowotworowa.
Czy zabieg nićmi liftingującymi może powodować efekty uboczne?
Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie miejsca poddanego zabiegowi. Zazwyczaj znika ono już po kilku godzinach, a w rzadkich przypadkach po kilku dniach. Jest to więc procedura w pełni bezpieczna dla ludzkiego organizmu, która nie wiąże się z działaniami niepożądanymi i nie wymaga rekonwalescencji.
Technika wprowadzania nici daje naturalny efekt estetyczny i nie powoduje powstania blizn. Włókna te są znane i cenione w różnych gałęziach medycyny. To nowoczesna procedura medycyny estetycznej, a efekty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat.
Artykuł sponsorowany