Szukaj
Szukaj

Jak wybrać dobrą medyczną marihuanę? Sprawdzamy!

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Medyczna marihuana dostępna w aptekach bez recepty to nie jeden produkt, tylko kilka, które różnią się składem i działaniem. W jaki sposób wybrać najlepszą medyczną marihuanę dla siebie i od czego zależy jej działanie na organizm? Czy w zamian marihuany „medycznej” można postawić na zwykłą? Więcej na ten temat w poniższym artykule!

Jak wybrać dobrą medyczną marihuanę? Sprawdzamy!

Czym jest marihuana medyczna i jak działa?

Lecznicza marihuana to sprzedawany w aptekach susz konopny, w skład którego wchodzą określone ilości kannabinoidów, w tym między innymi THC i CBD. Marihuana do celów medycznych wykorzystywana jest przy wielu dolegliwościach i chorobach, co wiąże się między innymi z właściwościami zawartych w niej kannabinoidów. Posiada właściwości przeciwwymiotne, przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także wzmagające apetyt, przeciwspastyczne, przeciwlękowe, pobudzające, przeciwdrgawkowe i wiele innych. Ostateczne działanie marihuany leczniczej na człowieka zależy od zawartości jej substancji czynnych, a także wzajemnych stosunków tych substancji, poza tym nie bez znaczenia jest też dawka ustalona przez lekarza.

Lecznicza marihuana przepisywana jest zazwyczaj tym pacjentom, u których leczenie konwencjonalne się nie sprawdza lub powoduje nasilone działania niepożądane. Receptę otrzymać można na wiele schorzeń i dolegliwości, w tym między innymi na jaskrę, zespół jelita drażliwego, chorobę Leśniowskiego-Crohna, ADHD, autyzm czy stwardnienie rozsiane. Konopie mogą być też pomocne przy astmie, chorobie Parkinsona i Alzheimera, a także przy łuszczycy, AZS i zaburzeniach łaknienia. Lista chorób i dolegliwości jest znacznie szersza, dlatego warto skonsultować się z lekarzem.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak wybrać odpowiednią medyczną marihuanę?

Leczniczą marihuanę można kupić wyłącznie na receptę, a tą może pacjentowi wystawić lekarz z uprawnieniami do przepisywania leków narkotycznych. Nie jest również wykluczona recepta online, gdyż legalnie przez Internet może być przepisana pacjentowi medyczna marihuana, chociażby po konsultacjach zdalnych z lekarzem w Centrum Marihuany. O tym, jaki susz konopny zostanie przepisany pacjentowi i w jakiej dawce należy go stosować, decyduje lekarz, gdyż najlepsza medyczna marihuana dla jednej osoby może nie być najlepszą opcją dla kogoś innego. Lekarz najlepiej będzie wiedzieć, jaka marihuana medyczna na padaczkę sprawdzi się najlepiej, a jaka medyczna marihuana może być skuteczniejsza na depresję.

Wybierając rodzaj suszu konopnego i jego dawkę, lekarz zwróci uwagę na dolegliwości, z którymi zmaga się pacjent, a także na nasilenie tych dolegliwości. Susze konopne dostępne w aptekach różnią się między innymi składem, w tym zwłaszcza stosunkiem ilościowym kannabinoidów. Wiadome jest, że THC ma nieco inne właściwości i działanie niż CBD, poza tym ważne są również ich wzajemne proporcje w suszu. To lekarz powinien ponadto ustalić odpowiednią dla pacjenta dawkę jednorazową i dobową medycznej marihuany – tak, aby terapia była efektywna i bezpieczna zarazem.

Czy zamiast marihuany medycznej można stosować zwykłą?

Do celów leczniczych powinna być wykorzystywana wyłącznie medyczna marihuana, gdyż ta z czarnego rynku może być nie tylko nieskuteczna, ale też niebezpieczna. Biorąc pod uwagę, jak wygląda medyczna marihuana, można pomylić ją z nielegalnym narkotykiem, jednak na wyglądzie podobieństwa się kończą. Kontrolowane uprawy, powtarzalny skład i pewna jakość – te cechy posiada marihuana medyczna, a zwykła niestety jest ich pozbawiona. Może natomiast posiadać domieszki groźnych dla zdrowia substancji, poza tym skład poszczególnych partii bywa różny, podobnie jak ich jakość. Osobną kwestią pozostaje legalność obu rozwiązań – z receptą na medyczną marihuanę nie będziemy mieć nieprzyjemności w razie ewentualnej kontroli.

Artykuł sponsorowany

Patronite
Patronite

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *