Szukaj
Szukaj

Czym są i kiedy warto stosować elektrostymulatory mięśni?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Wraz z rosnącą świadomością ludzkiego ciała i korzystnego wpływu na nie różnych zabiegów, rośnie zainteresowanie zarówno fizjoterapią, jak i kosmetologią. Jednym z coraz bardziej popularnych zabiegów staje się elektrostymulacja mięśni. Co to jest? Na czym polega? Kiedy warto ją stosować? Sprawdź poniżej!

Czym są i kiedy warto stosować elektrostymulatory mięśni?

Elektrostymulacja — co to jest?

Elektrostymulacja, jak już wyżej wspomnieliśmy, jest zabiegiem wykorzystywanym i w fizjoterapii, i w kosmetologii. Zalicza się ją do elektroterapii wykorzystującej prąd o niskiej bądź średniej częstotliwości. Do jej wykonania niezbędne są elektrostymulatory mięśni, czyli specjalny sprzęt z podłączonymi elektrodami.

Czym są elektrostymulatory mięśni?

Elektrostymulatory mięśni to urządzenia często o niewielkich wymiarach. Aplikowane są one na ciało, gdzie przy wykorzystaniu prądu EMS (Electrical Muscle Stimulaion) lub TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) generują impulsy elektryczne o zmiennej częstotliwości i amplitudzie. W ten sposób są one zdolne do stymulacji nerwów i mięśni w danej okolicy, a tym samym ich pobudzenia, którego efekt zależy od założonych celów.

Kiedy i w jakim celu można stosować elektrostymulatory mięśni?

Możliwości wykorzystania elektrostymulacji sprawiają, że jest to zabieg z bardzo szerokim spektrum zastosowania. Po pierwsze: fizjoterapia. Elektrostymulator mięśni może być wykorzystywany do celów zdrowotnych wśród osób zmagających się z wieloma różnymi dolegliwościami. Przede wszystkim jednak stosowany jest on do niwelacji bólu. Pobudzone z jego pomocą mięśnie szybciej się regenerują i wzmacniają m.in. po urazach i kontuzjach sportowych. Jest także metodą leczenia w wielu chorobach, np. reumatyzmu, artretyzmu, zwiotczeniach czy przykurczy mięśni.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Po drugie: kosmetologia. Elektrostymulatory są świetnym sposobem na poprawę wyglądu mięśni, a tym samym na smukłą sylwetkę. Lekka stymulacja prądem wymusza pracę mięśni podobną do tej w trakcie ćwiczeń na siłowni, co przekłada się na poprawę ich wyglądu. Elektrostymulacja jest również wsparciem przy rozbijaniu zalegającej tkanki tłuszczowej i cellulitu, więc często wykorzystywana jest przez panie na okolicy brzucha, ud i pośladków. A co więcej, elektrostymulacja mięśni pozwala na poprawę ukrwienia skóry i co za tym idzie — jej lepsze dotlenienie. Po serii takich zabiegów skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. To sprawia, że zabieg ten jest chętnie wykorzystywany np. na ramionach, jako wsparcie walki ze zwiotczałą skórą.

Elektrostymulacja może być wykorzystywana zarówno w kosmetologii, jak i fizjoterapii do niwelacji pojawiających się zastojów w obrębie układu limfatycznego. Świetnie sprawdza się zwłaszcza na obrzękniętych kończynach dolnych, wspierając odprowadzanie nagromadzonej w nich limfy m.in. po zabiegach chirurgicznych czy z powodu wykonywanej pracy stojącej. Co więcej, wspiera ona również odprowadzanie odkładających się w ciele toksyn pojawiających się w czasie przemiany materii, będąc tym samym niezwykle ważnym wsparciem zarówno w czasie fizjoterapii, jak i zabiegów kosmetologicznych.

Warto pamiętać, że elektrostymulacja jest zabiegiem, który przynosi wiele korzyści dla ciała, a jednocześnie nie obciąża nadmiernie układu kostno-stawowego, jak w przypadku klasycznych ćwiczeń na siłowni. Jest to więc doskonałe rozwiązanie również wśród tych, którzy z różnych powodów nie powinni wykazywać nadmiernej aktywności fizycznej. Wybierz wysokiej jakości elektrostymulator mięśni i przekonaj się, jak wiele korzyści może Ci przynieść jego systematyczne stosowanie!

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *