Skutki uboczne masażu kręgosłupa

//Skutki uboczne masażu kręgosłupa
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
piszę do Państwa, bo potrzebuję pomocy. W lipcu bieżącego roku udałam się na masaż klasyczny kręgosłupa. Masażysta namówił mnie aż na 10 zabiegów. Na początku czułam się dobrze, a pod koniec serii fatalnie. Zaczęło mi coś ciągle strzelać w kręgosłupie. Co ruch to chrup. Mam wrażenie, że moje kręgi się przekręcają każdy w stronę jaką mu się podoba. Czuje się fatalnie i od miesiąca żeby funkcjonować śpię na podłodze. Masażysta skupił się podczas masażu na mięśniach przy kręgosłupie. Nie wiem co robić. Proszę o poradę i wyjaśnienie dlaczego ten masaż był dla mnie tak fatalny w skutkach.

Gosia

Odpowiedź

Pani Gosiu,
bez wcześniejszego zbadania Pani, nie jestem w stanie określić co wywołuje tego rodzaju dolegliwości i wyjaśnić dlaczego pojawiły się negatywne skutki po masażu. Sugeruję, najlepiej po wcześniej wykonanym badaniu diagnostycznym (RTG lub MRI), udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Po dokładnym przebadaniu dowie się Pani co takiego mogło się stać oraz jak usunąć problem poprzez odpowiednio dobraną fizjoterapię.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki