Kwas hialuronowy

Pytanie

Witam,
zacząłem okres przygotowawczy do sezonu i już po pierwszym treningu odczuwałem dyskomfort w przyśrodkowej części kości piszczelowej, mniej więcej w połowie jej długości. Po drugim treningu, ból nie pozwalał mi już biegać i odczuwam go przy chodzeniu. Jak dowiedziałem się z różnych stron, prawdopodobnie jest to tzw. Shin Splints.

Stąd też pytanie, jakie ćwiczenia, bądź co zalecaliby Państwo, aby jak najszybciej zażegnać ten uraz. Zależy mi na jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności, ponieważ przygotowuje się do sezonu i nie ma czasu na przerwy.

Marcin

Odpowiedź

Panie Marcinie,
mając takie objawy już po pierwszych dwóch treningach zalecam udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który prawidłowo zdiagnozuję przyczynę i pomoże pozbyć się uciążliwych dolegliwości (nie tracąc w dużej mierze okresu przygotowawczego). Jeśli chodzi o autoterapie to należy zadbać o prawidłowe napięcia w obrębie kończyny dolnej (głównie rozluźnianie/rozciąganie mięśni zginaczy głębokich podudzia) oraz wzmacnianie mięśni prostowników stopy.

Sklep Spirulina

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław