Szukaj
Szukaj

Shin Splints – fizjoterapia

Spis treści

Pytanie


Witam,
zacząłem okres przygotowawczy do sezonu i już po pierwszym treningu odczuwałem dyskomfort w przyśrodkowej części kości piszczelowej, mniej więcej w połowie jej długości. Po drugim treningu, ból nie pozwalał mi już biegać i odczuwam go przy chodzeniu. Jak dowiedziałem się z różnych stron, prawdopodobnie jest to tzw. Shin Splints.

Stąd też pytanie, jakie ćwiczenia, bądź co zalecaliby Państwo, aby jak najszybciej zażegnać ten uraz. Zależy mi na jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności, ponieważ przygotowuje się do sezonu i nie ma czasu na przerwy.

Marcin

 

Odpowiedź


Panie Marcinie,
mając takie objawy już po pierwszych dwóch treningach zalecam udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który prawidłowo zdiagnozuję przyczynę i pomoże pozbyć się uciążliwych dolegliwości (nie tracąc w dużej mierze okresu przygotowawczego). Jeśli chodzi o autoterapie to należy zadbać o prawidłowe napięcia w obrębie kończyny dolnej (głównie rozluźnianie/rozciąganie mięśni zginaczy głębokich podudzia) oraz wzmacnianie mięśni prostowników stopy.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *