Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL

//Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL
Fotodepilacja Wrocław

Pytanie

Witam,
czy zajmujecie się też rehabilitacją po rekonstrukcji ACL?
We wrześniu będę miała operacje szukam kogoś kto pomoże w rehabilitacji, a właściwie kogoś kto ją przeprowadzi i powie co można ćwiczyć w domu itd. Proszę mniej więcej napisać jak wygląda taka rehabilitacja i jakie są koszty. Czy codziennie będę musiała was odwiedzać czy jak to wygląda? Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam
Nikola

Odpowiedź

Pani Nikolo,
jak najbardziej zajmujemy się rehabilitacją po tego typu zabiegach. Warto, aby zacząć już przed zabiegiem (nawet jedna wizyta), aby fizjoterapeuta mógł Panią nauczyć wykonywać odpowiednio dobrane ćwiczenia zgodnie z prawidłowymi wzorcami ruchu. To sprawi, że po rekonstrukcji jeszcze szybciej wróci Pani do pełnej sprawności. Jeżeli chodzi o główną rehabilitację po zabiegu, najlepiej zacząć jak najwcześniej, czyli już po samym zabiegu. Tak szybkie podjęcie pracy przez fizjoterapeutę spowoduje jeszcze szybsze zniwelowanie konsekwencji pooperacyjnych jakimi są ból, obrzęk, ograniczone zakresy ruchomości, a także osłabiona siła mięśniowa i inne.

Częstotliwość zabiegów to kwestia indywidualna. Decyzję będzie można podjąć po wykonaniu dokładnego badania przez fizjoterapeutę, który określi w jakim stanie jest operowana kończyna. Jednak w przybliżeniu byłyby to średnio 2 wizyty w tygodniu, a w dalszym procesie rehabilitacyjnym już jedna wizyta tygodniowo. Oczywiście na bieżąco zmianie ulega plan tzw. autoterapii, którą musiałaby Pani wykonywać również we własnym zakresie, aby jak najszybciej i jak najbezpieczniej wrócić do pełni zdrowia. Szczegółowy plan i niezbędne wskazówki udzielane będą przez fizjoterapeutę na bieżąco, wraz z osiąganymi efektami.

Koszt jednorazowej wizyty w naszym Centrum Fizjoterapeuty wynosi 100 zł. Jednak w Pani przypadku bardziej korzystny byłby pakiet 10 wizyt za 900 zł, który wykupują nasi pacjenci po tego typu operacjach.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!