Przykurcz zgieciowy stawu kolanowego

//Przykurcz zgieciowy stawu kolanowego
Fotodepilacja Wrocław

Pytanie

Witam,
mam pytanie. Przykurcz zgięciowy stawu kolanowego i problem z wyprostowaniem u pacjenta z choroba Parkinsona lat 77. Co zrobić, aby poprawić funkcjonowanie? Jakie ćwiczenia?

Dawid

Odpowiedź

Panie Dawidzie,
najważniejsze to dobrze zdiagnozować co jest przyczyną przykurczu. Czy jest to tkanka mięśniowa, torebka stawowa, staw czy może zaburzenia neurologiczne wiążące się tą chorobą. Dopiero jak będzie Pan pewny jaka tkanka wywołuje ograniczenia, można dobrać do tego odpowiednie ćwiczenia w celu poprawy funkcji. Bez dokładnego zbadania pacjenta i powyższych informacji nie można podać uniwersalnych ćwiczeń. Nie wiadomo również jakie ćwiczenia pacjent jest w stanie wykonać, a trzeba je zawsze dobierać indywidualnie.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!